Čo vám média o Petrovi Kellnerovi nepovedia

Chmelár
Vždy som si ctil zásadu, že o mŕtvych len v dobrom a keď nemáš povedať čo dobré, tak sa radšej stíš pred majestátom smrti. Ako sa však zachovať v prípade, keď zomrie jeden zo symbolov stredoeurópskej oligarchie a mafiánskeho kapitalizmu, no v médiách sa dočítate len o tom, že to bol človek, ktorý sa vyznačoval skvelou intuíciou, osobnou skromnosťou, filantropiou, Miloš Zeman o ňom napíše, že si ho „veľmi vážil pre jeho podnikateľské úspechy“ a Václav Klaus to dokonca zaklincuje, že „patril k tým, o ktorých môžeme povedať, že sa zaslúžil o našu krajinu“... a vám sa zdá, že ste celý ten čas žili na inej planéte.
 
Ja to teda risknem, aj keď ma veľa ľudí nebudem mať rado (na čo som už zvyknutý), a to nielen preto, že pravda oslobodzuje, ale najmä preto, že tento nekrotainment (snaha zúčastňovať sa na masovom smútku ako na vzrušujúcej udalosti), je učebnicovou lekciou z kurzu chápania podstaty tohto systému, kto v ňom vládne a aké nástroje ovládania využíva. Pretože z tejto pozície - z pozície záujmov bohatých - vás (dez)informujú o všetkom.
 
Peter Kellner bol jedným z najvýraznejších symbolov mafiánskeho kapitalizmu, ktorý tento systém legitimizoval ako najväčšie dobro. S jeho menom by sa malo spájať predovšetkým rozkradnutie finančného priemyslu v privatizácii, státisíce ľudí v dlhovej pasci kvôli úžerníctvu, ovplyvňovanie zahraničnej politiky štátu v prospech vlastného biznisu atď. Bol to človek, ktorý zbohatol na vytunelovaní investičného fondu a podvode voči drobným investorom. Vsádzal na osvedčené oligarchické postupy ako je klientelizmus, zaštítenie sa politickou mocou, korupcia, mafiánske spôsoby vydierania. Tieto praktiky si liečil neúprimnou pózou charity. Typickým príkladom takejto činnosti bol Home Credit. Je až neuveriteľné, ako sa podarilo z tejto pyramídovej hry vyrobiť obraz pomoci slabším. Tento biznis však nebol založený na tom, že poskytoval ľuďom veľmi výhodné úroky. Ako upozornil už v októbri minulého roka český senátor Václav Láska, bol založený na sankciách. Zarábal na tom, že aj to najmenšie porušenie zmluvy bolo astronomicky pokutované. Napríklad ak ste dva dni meškali so splatením pôžičky, HC vám okamžite napočítal sankcie v stovkách percent a z požičaných 10 000 bol odrazu dlh 100 000 a viac. Mnohým sa rozpadli rodiny, mnohí si siahli na život, iní skončili ako bezdomovci. Nie náhodou si Kellner so svojím HC vyslúžil v Číne prezývku „kráľ úžerníkov“, kde sú na takéto praktiky obzvlášť citliví. Táto forma „podnikania“ je jedna z najodpornejších, aké poznám, a hádajte, koho mi pripomína na Slovensku...
 
Pred dvoma rokmi sa Kellner posťažoval, ako mu prekáža, že v západnej civilizácii víťazí „ideológia nárokovosti a rovnostárstva“. A presne toto bol hodnotový svet nielen najbohatšieho Čecha, ale aj celého súčasného kapitalizmu. Oni majú dokonca pocit, že majú na svoje nalúpené miliardy nárok, že im máte byť vďační za to, že naše republiky ošklbali na kosť a že im máte tlieskať, keď vám hádžu omrvinky a ostentatívne ukazujú na veľkých tabuliach, ako málo stačí, aby si vás kúpili. Presne tak, ako keď sa Jozef Majský v slabej chvíľke úprimne priznal, že sa chce raz svojim deťom pozrieť do očí, keď sa ho spýtajú, čo si robil, keď sa rozkrádala republika... Spomeňte si raz na to, keď budú médiá opäť raz hystericky jačať Fico je zlodej, Dzurinda je zlodej, Mečiar je zlodej... ale pred tými najväčšími zlodejmi, ktorí ich vlastnia, budú stáť v úctivom predklone. Preto o Kellnerovi treba hovoriť. Nie preto, že by ma bavilo tancovať na jeho mŕtvole, ale preto, že po jeho „podnikateľskom úspechu“ zostali státisíce obetí a že sa na vytváraní priaznivého imidžu tohto zločineckého systému podieľalo príliš mnoho politikov a novinárov, ktorí dnes svoje svedomie prehlušujú propagandistickými nekrológmi.
 
0
Dusanbe

Chmelár to vystihol.
Viac o ďalších obetiach;
https://nypost.com/2021/03/30/photos-show-victims-of-horrific-alaska-hel...

Miro

Neviem prečo máš potrebu klamať. Mne je Kellner ukradnutý. Iste to nebol žiadny svätec ale v tom hnoji čo sa tu objavilo po "plyšáku" ,bol skoro ako matka Tereza.. Klameš minimálne o tom tunelovaní fondov. PPF bol jeden z mála fondov kde malí akcionári neboli , pardon, ojebaný.
Čo sa týka splátkových spoločností a následnej exekútorskej nirvány, to primárne tiež nie je jeho problém a zásluha. Jednoducho nastúpil turbokapitalizmus a ovce mali dojem že so splátkovým kalendárom sa prebojujú až do raja.

Norman

ale ja s ním súhlasím.
Nie je isté, ako dopadli "akcionári" Prvého Privatizačného Fondu - ale dobre vieme, ako dopadli VSETCI priemerní "bežní" účastníci privatizácie - dostali len odrobky, odpad, NIČ. Ak aj nejakí tí prví z PPF si prišli na svoje, je to len na úkor všetkých ostatných - teda určite nie zásluha nejakého Kellera.

Čo sa týka splátkovej spoločnosti a exekútorskej nirvány - takže hovoríš, že ovce si za to môžu samé?
Nuž takto - nechcem teraz hodnotiť, kto je za čo vinný, ale radím práve tým "ovciam", aby ovce neboli, aby Kellerov a im podoobných zrazili, rozbili im hlavu a udupali do zeme za tie dobroty. Súhlasíš? Veď prečo by mali zostať ovcami? Že si niečo zle vysvetlili? Nuž, možno ma niekto iný zlý dojem a považuje krokodílov za ovce, jeho chyba. Alebo si myslíš, že je niekto povinný hrať túto hru podľa takýchto nespravodlivých pravidiel, lebo možno tebe vyhovujú. Nie, pravidlá nie sú stanovené, čo platilo včera, zajtra platiť nebude. Potom sa budú iní rehotať na týchto "investoroch" a ich sympatizantoch. Nik ešte nikdy nepreskákal.

Miro

Neviem prečo máš potrebu klamať. Mne je Kellner ukradnutý. Iste to nebol žiadny svätec ale v tom hnoji čo sa tu objavilo po "plyšáku" ,bol skoro ako matka Tereza.. Klameš minimálne o tom tunelovaní fondov. PPF bol jeden z mála fondov kde malí akcionári neboli , pardon, ojebaný.
Čo sa týka splátkových spoločností a následnej exekútorskej nirvány, to primárne tiež nie je jeho problém a zásluha. Jednoducho nastúpil turbokapitalizmus a ovce mali dojem že so splátkovým kalendárom sa prebojujú až do raja.

Luko

... do tajov jeho zmlúv a pokút. V každom prípade však patril do ligy, ktorá nectila globalistický smer a išiel svojou (národnou) cestou. Určite by napr. nevolil Pirátov. Že k majetku nemohol prísť pri lopate, to je teraz vedľajšie. Takých sú stovky, aj keď ani z ďaleka nemajú až taký majetok. Dôležité je, že mal vplyv na takmer všetky mocenské štruktúry aj médiá a netajil, že je národniar. Ak v tejto jeho pozícii neposlúchal globalistov, je jeho smrť odkaz všetkým, čo by im tiež prípadne napadlo neposlúchať a trebárs obchodovať s východom a nepodporovať Hamáčka, Pocheho, Uršulu, Joea, ... čo už, vlastniť médiá, plánovať G5 s Huawei ...
Pred súdom by možno vyšlo kadečo na povrch, ak by preverovali nadobudnutie jeho majetku, ale to sa neudialo a už ani neudeje (ak sa dediči nepobijú). Teda nesúďme ho teraz (už)!

Norman

Asi taký, ako Klaus - všetci sú rovnakí, najprv sa nahrabať, jedni v peniazoch, druhí v desiatkach rokoch najvyššej politickej moci - a potom, keď začnú dostávať od globálnych monštier frčky, tak sú z nich zrazu čosi ako "národniari"?
A to im ľudia naozaj čo len na moment veríte? Že sú to humanisti a že z nich teraz niečo máte? Ako píše aj Chmelár - hodia vám ohlodanú kosť a vy ste spokojní.
A kedy ho máme súdiť, ak nie teraz? Veď je to exemplárny prípad globalistu zblízka - a po rokoch v alternatíve to nedokážeš rozoznať??

Alebo azda to, že neokrádal len Čechoslovákov, ale aj Rusov a Číňanov, má byť ich plus? Myslíte, že rokoval so Zemanom a s Xi Ji Pingom pre vaše či národné dobro? No, iba ak by národné dobro bolo, že sa tisíce jemu podobných globálnych potkanov rozvážajú po zemeguli na rôzne svoje zvrátené zábavky. Už niekedy, nejako, konkrétne, niečo pozitívne spravil (teda okrem nejakej almužny na nejaké choré dieťatko)?

A samozrejme, tieto teórie, toto vytváranie mýtu, to sa začne len teraz, keď už je po smrti - aby živý opičiak nemohol ukázať či povedať, čo si o tom všetkom myslí. Takto po smrti už nič nepokazí. Opakovaný prípad - "ale ujo Stalin by nás ochránil, ak by vedel, ak by ... ak by ...".

Samozrejme, teoreticky by aj z Kellnera mohlo niečo byť, vždy sa môže stať - ale NEBOLO a NIE JE. Ergo sú to len prázdne výmysly. Nikdy nič s majetkom, ktorý ovládal, nič DOBRĚ nespravil. Len bol narodený ako "Čech", a to je jediné, čo ho líši od žida Laudera, ktorému tie masmédia patrili predtým. Ale to je primálo, ba nič - lebo Kellner bol proste rovnaký, ako oni.

Ľubov

rukáv odtrnúť ,že nemáš pravdu.... ale tá základná otázka ostáva :Prečo práve títo dvaja?
Takmer v rovnakom čase .... keď vieme,že náhody neexistujú.

ps. Kto má rád filmovú hudbu E.Morriconeho, určite pozná aj scénu,keď zostarnutý Noodle (Vtedy v Amerike) prichádza na cintorín,spomína. Nad vstupom je nápis "Naši najmladší a najkrajší budú padať mečom".

Pretože sa príbeh odohráva v židovskej štvrti NY ,predpokladám,že tieto slová pochádzajú z Tóry. Ale nikde som sa nedopátrala k súvislostiam ,čo to vlastne znamená....

Norman

Pozor pozor, občas niekto povie, že "náhody nejestvujú", ale to je nebezpečný omyl.
Náhody jestvujú, ale vždy je rozumné sa pozrieť, či tam nie je kauzálny dôvod. Tu možno to Huawei a podobne ... konkurenčný boj ... ale ináč ťažko niečo iné. Alebo proste ten pako viac času trávil pri adrenalínových "športoch", ako bolo zdravé (viacero miliardárov tak skončilo, lietaním do pušte, okolo sveta a podobne ... by som sa tešil, ak by Musk poletel do kozmu na tých svojich rozbuškách)

Zvlášť v alternatíve sú niektorí priam posadlí tým, že VSETKO musí mať za sebou vôľu tých mocných. To je fakt na smiech :-) Aby som to vysvetlil - bežné ľudstvo má 1% moci, mocní majú 9% moci, a zvyšných 90 % má kozmos, náhoda, a ak chceš, imanentná inteligencia.
Takže takéto výjebky s magorom môžu byť vecou tých 9%, ale pravdepodobnejšie je, a mňa to viac teší, že je to výsledok tých 90% prozreteľnosti.

A to ešte mocní, tých 9%, ak niečo robia, tak z toho väčšinou veci poserú. Ak by mocní boli rozumní, väčšina ľudstva by bola spokojná ako svinky pri válove. Ale problém je v tom, že mocní sú jebnutí - veria na príšery, džinov, na svoju vyvolenosť, na svoju morálnosť. Prípad Matovič by mohol slúžiť ako pekná ukážka, aby na ňom aj Slováci trocha viac pochopili. - Ale aj mocní inde sú psychoši - len v tom vedia lepšie chodiť, ako trnafská oľajnovská skupinka, takže to tak nevidno.

Ľubov

Luky,dobre píšeš. Čo sa týka dedičov,v hre je ďalší miliardár https://cs.wikipedia.org/wiki/Daniel_K%C5%99et%C3%ADnsk%C3%BD má silný vplyv na jeho dcéru Annu,možno je to jej manžel,neviem. Zaujímavé je to pre nás jedine v súvislosti s Narkózou,ktorú Kellner odkúpil.

Čo sa týka jeho dcéry Anny,nebudem to tajiť,pokladám ju za silnú osobnosť.
Uź len to,že svojho koňa pomenovala Oriešok (Oříšek) o niečom hovorí.

Ja viem,nie je to také ťažké byť výnimočný,keď máš koňa za štvrť miliardy a ja nechcem vyzerať,že trpím nejakým štokholským syndrómom,bite,pán velkomožný,bite!

Auru nekúpiš za žiadne peniaze. Chceli z chrochtomily urobiť osobnosť,vrazili do nej kopu eur a výsledok vidíme. Ani malý záblesk svetielka. O tom to je,alebo to máš alebo nemáš.Peniaze sú len prach.

Luko

Zastávam názor, že súdiť mŕtveho je už neskoro. My by sme mali súdiť len živých a byť dôslední aj s trestami. A že boháč nemôže urobiť niečo dobré?
Maník sa váľal v bohatstve, mal zabezpečenú kariéru, všetci sa mu klaňali, ženské mu nadbiehali. Až do jeho 27 rokov. Vtedy mu puklo v lebeni a utiekol z domu. Nejaký čas pobudol s hašišákmi, ale aj od tých odišiel a poď ho do lesa. Tam skoro pod stromom umrel od hladu a smädu. (Kto by to dnes pochopil, nie to urobil, že?) Nakoniec mu svitlo a vyslabnutý sa vrátil do civilizácie medzi svojich ľudí.
A tí ho dodnes volajú Budha.

A že sú peniaze len prach ... Jeden kňaz povedal: "Už som pochovával veľa ľudí, aj bohatých, ale ešte som nezažil, že by k hrobu nacúval nákladniak a vysypal do jamy to, čo zosnulý za života nahonobil." Ono sa to dá tiež vysvetľovať dvojako, ale nech tak, či onak, je to pravda.

Norman

ten mýtus s buddhom má svoju pointu v tom, že práve ako boháč nemôžeš spraviť nič hodnotné - preto musel odísť od bohatstva a iných skutočných záťaží do čistejšieho prostredia.

Ale určite aj mnohí bohatí spravia viacero dobrých skutkov - ja sa len pýtam, aké spravil Kellner? Ja poznám tie opačné, ale je možné, že mal nejaké tendencie. Napríklad podporoval vraj práve Klausa, alebo čo, ale to boháči robia, že sa miešajú do politiky. Ale či dobre, to si nie som istý.

A stále nerozumiem tomu - koho môžeme lepšie súdiť, ako práve mŕtvych? Vysporiadať sa s ich činmi, dobročinmi a zločiny, pre poučenie všetkých. Veď práve pri mŕtvych je najlepší okamžik zhrnúť ich existenciu. ja viem, aj Chmelár to povedal, že sa to nerobí - ale malo by sa. keď už pre nič iné, tak preto, aby bolo vidieť, ako je existencia aj tých najmocnejších a najšťasnejších jedno veľké pusté nič, prach a tieň, ba ešte menej.
Asi práve preto ľudia sa bránia hodnoteniu mŕtvych, lebo by museli naozaj horko plakať nad toľkou márnosťou pri každom skonanom. Toľkou zbytočnosťou. Ešte aj pri Kellnerovi.

Luko

... bol kráľ a boháč až do svojej smrti. Pre rozkvet kráľovstva urobil veľa a za jeho života dokonca nebola vojna. Ale o takých by sme si mohli písať do nekonečna.
Myslím, že je dobre, keď sa v niečom aj nezhodujeme. Názor proti názoru a tak to má byť (to by tu namiesto Nadhľadu mohol byť fanklub Niečoho). Bol by som rád, keby sa na neprávosti jedincov (a hlavne oligarchov) našiel niekto odvážny a povedal im to už za ich života (napr. investigatívec z nezávislej redakcie - existuje dnes také niečo vôbec?). Tak by to bolo správne. Po ich smrti je to podľa mňa už k ničomu, snáď len ako ponaučenie pre budúcnosť, ale málokto sa tých ponaučení drží. Každý si myslí, že teraz, keď je príležitosť (a je cítiť prachy), je tá správna chvíľa a že navždy preští všetkých, vrátane karmy.

Norman

je to číra fikcia.
"Ľahšie prejde ťava uchom ihly, ako boháč do královstva" je hlboka archetypálna pravda.
A ešte "Každý majetok je získaný zločinom".

No, to s tým hovorením do očí oligarchov za života - to sa nik neodváži, to máš pravdu - pretože to by bola naozaj samovražda. Ale ono by to navyše ani ničomu nepomohlo. Skúsim vysvetliť:

Pozri, povedať, že holokaust je manipulatívne politické pseudo-náboženstvo, to je zakázané zákonom, a tak to skoro nik nerobí. Ale obzvlášť hlúpe by bolo ísť do centrály Bnaibrith a podobných, a tam ich o tom presviedčať. Veď oni to vedia najlepšie.
Podobne je nezmysel hovoriť oligarchom do očí, že sú zločinci.

Pozri, aj keby sme to dokonca robili, a písali konkrétne veci, aj tak by sem prišli ľudia, čo by sa ich zastávali. Aký by to teda malo zmysel?
Výsledok by bol len ten, že by sme mal rozkopnuté dvere ako Rostas, tá nešťastná ocikávajúca Korán, alebo okresný z LSNS, Martin Žiačik, ktorému NAKA rozkopla dvere ráno, dostal z rozčúlenia záchvat a do pár týždňov bol mŕtvy - PRVA OBET NAKA, dávno pred Lučanským.
https://www.hlavnespravy.sk/zomrel-trenciansky-okresny-predseda-lsns-mar...
Žiačika sa NIK mimo kotlebovcov, nezastal. A tak režim nemal zábrany a zabil Lučanského. To tiež znepokojuje len pomenej ľudí - a tak režim bude zas zabíjať.

Nie, proti potkanom sa bojuje inak - tak, že oni trpia, nie naši ľudia. Ísť pochodovať vo farebnej uniforme cez pole, ako kedysi, to opatrne pred takými nápadmi. Uniformy vytiahol naposledy ten oný .. ako sa to volal ... Hitler - a ako dopadol? Nie, cesta vedia inakade, nechceme predsa byť ako Hitler, nie? Budeme kopať do svíň vtedy, kedy NÁM to vyhovuje.

Luko

Keď nie Šalamún, spomeniem iných, ktorí urobili veľa dobrého (netvrdím, že len) a pritom boli boháči: Karol Róbert I. z Anjou, Mária Terézia, Matej Korvín, Jozef I., ... - veď o to nejde.
Len si myslím, že tu je okolo nás kopa hajzlíkov, o ktorých vieme, že nimi sú a odsúdime ich až keď zomrú. Isto si sa dostal do situácie, že si potreboval vysvetliť, alebo zdôvodniť nejaký svoj skutok, výrok, ... Kellner už nič vysvetliť nemôže, tak mi taký súd pripadá jednostranný.
Nechajme toho a tešme sa na leto.

ilusion

Ach tí boháči. Aj mňa naštval. Nie aby išiel zahynúť do Vysokých Tatier ako normálny Čech, ale trepal sa niekde na Aljašku.

Luko

:-))

Assarhaddon

Peter K. bol urgentne predvolaný pred Boží trón. Ktohovie, možnože ho povýšia podľa zásluh. Údajne, archanjel, ktorý povolávací rozkaz doručil videl, že nebohý Peter K. sa tak ponáhľal, že aj pilotovi zakázal na pristátie hľadať letisko, vraj stačí aj dlhý, rovný nenarušený ľadovec.