Stern TV - náš morálny vzor

Včera som náhodou prepal na RTL, kde bežala taká tá ich publicisticko diskusná relácia Stern TV.  Málokedy to už pozerám, vedie to tam teraz Pišta Haluška a nemá to moc úroveň. Ale začala tam práve reportáž o tom, ako so skrytou kamerou pripravili test odhadcov starožitností, tak som to jedným okom sledoval.

Princíp bol jednoduchý: prichystali tucet starožitností a ponúkli ich starožitníkom, aby pre akože neznalú dedičku urobili odhad alebo ponuku na odkúpenie. Reálna cena tých vecí bola slušná, okolo 42 000 evrí, a tak čakali, čo za ponuku vylezie z profíkov. 

Nuž, nesklamali sa, starožitníci nájdení na internete prichádzali jeden po druhom (o sebe nevediac a o skrytých kamerách už vôbec nie) a netušiac pascu, dávali ponuky na odkúpenie dedičstva. Jeden nehanebne len 1000, iný 2000, ale niektorí len 150, alebo tak nejako. Reportáž vydarená, nehanebnosť obchodníckych zmrdov taká, aká sa dala čakať, ba ešte oveľa horšia.

Až na jedného. Zlatý klinec bol posledný starožitník, ktorý bol jediný v poriadku. Nielen že vedel správne ohodnotiť veci, ale nesnažil sa ich lacno kúpiť - ponúkal sprostredkovanie ich predaja za primeranú réžiu. Ok, super, treba pozitívne príklady.

Potom ale chlapíkovi zadrnčal mobil a on krátko predviedol svoju večernú motlitbu (smerom k Mekke, samozrejme). A keď tomuto poctivému vzoru prezradili, že to bol vlastne test a pýtali sa ho, ako to, že on je taký rozdiel proti iným priekupníkom, náš morálny etalón odpovedal: "Veď náš stvoritel všetko vidí".

Spolužitie a integrácia dokonalé, ba čo viac, moslimovia náš vzor. Už chýbalo len Aláh akbar.

Nechcem špekulovať, aktérka-herečka bola tiež riadne levantínska, a na takej relácii sa podiela dosť ľudí... nuž, pre blaho spolužitia alebo alaha sa dnes ľahko dá tip správnemu starožitníkovi, alebo je správny vhodný záujemca niekým nenápadne informovaný, že sa jedná o skrytú kameru a že teda sa má snažiť.  

Ale dobre, povedzme, že to nebolo falošné a ten jediný poctivý bol naozaj zhodou náhod moslim. Prečo ale museli do reportáže dať ukážku jeho modlenia a jeho evidentne nábožensky ladené vyjadrenie? Urobili by to aj pri katolíkovi, modliacom sa vo voľnom okamžiku ruženec a ďakujúcom Ježišovi za svoju poctivosť? Pri pravoslávnom Rusovi či Grékovi? Pochybujem, a ak, tak ľudskoprávne hysterky by im to určite obúchali o hlavu ako ideologickú nečistotu. Proti ospevovaniu alaha ale nik z nich určite nenamieta.

Hovorím, nepozerám nemecké relácie nejak často, ale stačí náhodou hocikedy nazrieť a vyvalia sa tony tej najhoršej propagandy.

 

Stern TV Test antikvárov

 

 ISIL
Stvoriteľ nás vidí - Reportáž z Nemecka 2018. 2019?  Až 2025?
 
 
 
Náhodný okoloidúci

Podľa článku na Zvedavcovi akási ťapa z nemeckej antidiskriminačnej agentúry tlačí na presadenie kvót pre votrelcov do vedenia firiem.

http://www.zvedavec.org/vezkratce/13190/

Ja som zasa zástancom kvót pre menšiny v uránových aj uhoľných baniach, v kameňolomoch, a špeciálne pre islamskú menšinu aj v ošipárňach a liehovaroch.

Ľubov

Myslím v zmysle,že sme voľakedy ten západ tak obdivovali.Dobre,že si sem dal tento náhodný postreh,je to s nimi vážne. Baloo napríklad predvčerom napísal,že v podstate už najviac verí práve takýmto "náhodným" informáciám.Asi nám v tejto dobe nič neostáva,pretože informovanie obyvatelstva má pevne v rukách nepriateľ.

Ale my si poradíme.

Ľubov

Ešte by som sa chcela niečo opýtať. Prečo Nemecko? Viem,hovorili ste o dvoch prehratých vojnách. Aj tak mi tu niečo nesedí.Poznáme predsa klasickú literatúru. Ten moment,keď si jeden z troch kamarátov zapaluje cigaretu miliónovou bankovkou.Poznali chudobu a potom sa na chvíľku nadýchli.To preto?
Potom má ale pravdu Ján Šafin ,keď hovorí,že nenávisť židov je nikdy nekončiaca,ako pred 3ooo rokmi,tak aj dnes.
Sú tam nejaké extra zdroje? Po Rusku idú z týchto dôvodov ,no,plus samozrejme nenávisť,za Chazarsko,ale Ruska sa aspoň boja. Prečo sa neboja Nemecka?
Neviem,či sú toto dobré otázky,už dlhšie mi to leží v hlave. Čo si o tom myslíš,obraciam sa na Teba,lebo poznáme Tvoj špecifický vzťah k nemčine.Posielam Ti článok,zhruba viem,o čom je,
http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/bertelsmann-migranten-schaffen...

Norman

Prečo Nemecko? Nemeckom myslíme symbolicky jadro Európy, jedného z jeho najväčších predstavitelov. Rozkladné síly nie sú zamerané len na Nemecko, ale na všetkých. Ja by som nehovoril ale o nenávisti, lebo to vyznieva ako antisemitizmus naruby, ako nejaká metafyzická nenávisť. Ide pritom zo strany "asýrčanov" "len" o plošnú ale bezcitnú snahu oslabiť, rozložiť, zničiť akéhokoľvek oponenta, konkurenta, akúkoľvek korisť. Nemajú kavntitatívnu brzdu, a nemajú svedomie. To je prirodzený dôvod tohto dlhodobého tragického procesu.

V Nemeckú ( Európe) sú zdroje, a to ľudské a kultúrne zdroje:) Tento typ zdrojov je najcennejší. A najviac vzdoruje, bráni sa, resp. snaží sa byť slobodný - v podstate preto boli dve svetové vojny. Teraz sú silové pomery v strednej Európe horšie. Nemecko bolo po vojne podriadené prepracovanej ideologickej kontrole, preto je tam ideologická a masmediálna nadlváda anglosionistov až prekvapivo totalitná a nehanebná. Ale stále je Nemecko strategicky centrom Európy - takže preto sa tento portál zameriava na sledovanie Nemecka a na hľadanie súladu s ním.

kali

Nemci si dovolili pred 80 rokmi pomenovať pravým menom pričinu problému, a vymyslieť spôsob jak sa z tohto problému dostať. Nehovoriac o tom, že sú vrcholom bielej rasy, sú najdisciplinovanejši, najschopnejši, najpreciznejši a v tej dobe pravdodobne aj najinteligentnejší spomedzi všektych Európskych národov. Dnes za túto bezočivú drzosť nesú následky. Otázka nemá znieť, že prečo sa neboja Nemecka, veď oni sa ho už dávno nemusia báť, oni ho už uplne zničili a jeho ruiny ovládajú a tých ktorých sa báli tých už dávno pozabijali. Tá správna otazka znie, že prečo sa Nemecka báli?

Tu by som chcel ešte primopineku k tomu Rusku, kedže aj na tomto portali mnohí Rusko považuju za akusi opoziciu medzinárodnemu židovstvu. Nemyslím si, že po boľševickej revolúcii a po tom akú moc tam židia mali ju len tak stratili. Podla niektorych údajov a štatistík židia tvoria štvrtinu nabohatších ľudí v Rusku. Putin chova priatelsky vzťah s Izraelom, popieranie holokaustu je v rusku trestný čin, Putinova politika neni nijak zvlašť rasovo orientovana, práve naopak vo svojích prejavoch vyjadruje podporu menšinam a islámu, a životna úroveň Ruska sa tiež pohybuje niekde v priemere.
Takže prečo Rusko, čo nasvedčuje tomu že by pre bielu rasu bolo prínosom okrem toho, že ho hlavnoprudove media považuju za zlo? Židia sa neboja Ruska, nemajú sa ho prečo báť rovnako ako v pripade Nemecka, Rusko bolo porazené a to ešte ovela skôr. Tí najlepši Rusi boli pozabíjaní pri besneni toho obludária zvaneho komunizmus a po nich tu nezostalo nič alebo nikto kto by bol schopny povzniesť Rusky ľud na nejakú vyššiu uroveň.

Realita je dnes taká, že skutočné národy sú len ilúzia, existuje len štátny aparát riadený medzinarodnými finančníkmi ktorý pod touto formulkou rozumeju len goegraficke označenie koncentračneho tábora svojich nevolníkov, pracovníkov alebo otrokov. A rozpory medzi západom a Ruskom neni ničím inym ako hašterenie sa o prirodné zdroje týchto medzinárodnych židov ktorý nato používaju svojich hovorcov v podobe prezidentov krajin a ich ministrov. Globálny obchod spôsobil že národy už neexstujú nemjú svoj význam, lebo jediné čo zaujíma neviditelnú ruku trhu je zisk. Toto je odkaz povojnovej éry a porážka národneho socializmu.

Ale vy toto už musíte vedieť a ja tu len opakujem to čo vám je pravdepodobne už dávno jasné. Normanovi sa môj postoj bude zdať tradične defetistický, ale priznať si realitu taka ako je za defetizmus nemožno považovať, hold prehrali sme vojnu a sme zajatci medzinarodneho kapitalu, čo môžeme proti tomu robiť?
Žvastanie okolo toho nám asi nepomôže, politicky nejak úspešní tiež nie sme, režim si na to sakra dáva pozor aby sa niekto taký dostal k moci a keby aj tak čo? Posledný kto mal aj realnu moc snaď ani nemusím pripomínať jak skončil. Spoliehať sa na nejaké politkce frakcie, či u nas Kotleba, vo francuzku Le Pen, v Rakusku Hoffer atď... je tiež pekne zúfale obzvlašť keď vidím že tieto politicke zoskupenia alebo hnutia nemajú žiadnu jednotnú a pevne zakorenenú ideologiu na ktorej by sme stavali do budúcna v pripade ak by sa nám podarilo akúsi revolúciu vyhrať.

Tu treba začať, musí vzniknuť ideologická a svetonazorova jednota naprieč celou Europou, Amerikou, Ruskom a všetkých bielych ľudí na tejto planéte. Zbytočne sa tu budeme utešovať a davať si nadeje o tom ako sa pomery menia, ako narastá odpor, stupaju preferencie rôznym nacionalistickym skupinam a stranam, načo? Od 45 sa nič nezmenilo, situacia sa len zhoršuje, v najlepšom pripade vyusti k revoltu, ale aj ta bude na nič keď jej jediny praporčici sú politicke zoskupenia alebo hnutia ktore so sebou nosia prehnity zapach židovskych ideologii či už je to naboženský vo forme kresťanstva a islamu alebo politicky vo forme kapitalizmu, liberalizmu a individualizmu.

Vy Norman hovoríte o germanskej renesancii tej dobe, a ja s vami súhlasím, ale dnes to musí byť renesancia rasova, nesmú sa stavať bariery v podobe narodnostných alebo naboženských sporov. Národnosť ako som už povedal dnes neni v trende, je bezvýznamna a pre nás len naškodu, vracia nas späť do 19 storočia. O náboženstve je zbytočne rozpravať, kresťanstvo musi zmyznuť z hláv bielych ľudí.

Norman

"najlepšom pripade vyusti k revoltu, ale aj ta bude na nič keď jej jediny praporčici sú politicke zoskupenia alebo hnutia ktore so sebou nosia prehnity zapach židovskych ideologii či už je to naboženský vo forme kresťanstva a islamu alebo politicky vo forme kapitalizmu"
Presne tak. Súhlasim s väčšinou, čo si napísal.

Ja som veľmi rád, že sa čoraz viac nachádzajú ľudia, ktorí sa na to pozerajú presne z toho aspektu, ako ja, s ktorými máme spoločnú reč.

Čo sa týka "defétizmu":
som plne za, povedať si otvorenú pravdu, nezakryte obavy. Ja tiež hovorím, že príčiny súčasného stavu sú najčastejšie jednoducho v tom, že Európa prehrala v roku 1945 vojnu. Netvrdím, že víťazstvo druhej strany by bolo ideálne, to nie, ale treba to vidieť neutrálne - súčasná situácia je determinovaná mocenskými pomermi stanovenými zbraňami a vraždením.
Samozrejme, že sa tu snažím upozorňovať na pozitívne javy a určitý optimizmus celkový, filozofický.
Ale hlavne - za defétizmus považujem nie výrok "je zle", ale výrok "je lepšie sa vzdať a byť otrokom, ako sa vzpierať".
Takže ty nie si defétista ( tu si všetcu tykáme, ak dovolíš).
(Rozdelil som ten tvoj prípevok na odstavce, kvôli čitateľnosti, a opravil pár hrúbok).

Píšeš: musí byť "...ideologická a svetonazorova jednota".
Ja hovorím, že "ideologická a svetonázorová jednota" je, je zakotvená veľmi hlboko, v hlbokom genetickom kóde, a bude sa prejavovať znova, a znova, znova a znova. Prirodzene, na povrchu nie je rovnaká, a na povrchu je v určitých obdobiach slabá a rozháraná, ale je to ako les - nakoniec zas vyrastie. A zas ho niečo mierne skosí - a zas vyrastie. A zas a zas. Kým je trocha života na planete, tak vyrastie. Väčšinou to ale nie je ani také dramatické a je tu celý čas vo svojej mohutnosti a majestáte.

Okrem toho azda stojí za zmienku, že je tu jednota zakotvená ešte hlbšie. Je tu jednota formy - ten princíp, ktorý každému živočíchovi, ktorý sa pohybuje vo vode, dáva plutvy. Je tu a teraz jedno, ako to presne funguje, ale je to tak. A podobne každý druh mysliacich bytostí je nakoniec charakterný a inteligentný, mentálne slobodný, titánsky. Ak je dosť života na planéte, nakoniec je taký.

Buheh

priatelia. Je to radosť čítať takto v nedeľné ráno takéto pekné vaše príspevky, je to skoro ako keby to pán farár vraveli.

Nemám čo dodať, a tak len napíšem o Nemecku moju najnovšiu myšlienku, ktorá mi napadla medzi 3. a 4. hodinou rannou medzi mnohými, oveľa prízemnejšími myšlienkami, ktoré radšej publikovať nebudem.

Čítal som zaujímavý článok, ako Moskovčan porovnáva život v Moskve a v USA. Odhliadnuc od miernej (ale naozaj len miernej) tendenčnosti, je to zaujímavé čítanie:

http://outsidermedia.cz/dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkl...

A uvedomil som si opäť raz, ako si my tu v našich končinách dobre žijeme. A vtedy prišla tá myšlienka: že ani to, že životná úroveň v SRN je vysoká, v princípe najvyššia v Európe, nie je náhoda. Iste je to dané aj nemeckou povahou, ale zároveň je to aj zámer pánov Vesmíru. Nemecký ekonomický zázrak znamená spokojnosť Nemcov a stabilitu Nemecka. A teda aj stabilitu celej Európy a amerického svetového panstva. A my Slováci sa stále porovnávame s Rakúšanmi a Nemcami a máme pocit, že sme strašne chudobní. Myslím, že sa tu vo všeobecnosti máme lepšie, než si vôbec vieme predstaviť.

No a potom som zaspal a snívalo sa mi o krásnej a inteligentnej čiernej imigrantke, kozmonautke z Gabunu. Alebo niečo podobné, už sa nepamätám.