Hodina vlka na Slobodnom vysielači

Dal som sa po dlhom čase zas nalákať, že dnes bude na Slovenskom vysielači nová relácia, Hodina vlka, kde bude ako hosť Michelko a hlavne bude sa tam hovoriť o prípade Lučanský. Kým toto píšem, ešte stále to prebieha.

Takže takto: najprv tam Koróni pol hodinu púšťal zostrihané reči Kolíkovej, Žilinku a podobne, čiže urobil na poslucháča dojem, ako by zdielal ich názor. To prekladal svojimi detinskými poznámkami, typicky pre neho alibistickými.

Potom tam vpustil Michelka, ktorý sa klasicky kvalitne zapojil.

Ale následne tam dali druhého hosťa z Čiech, prezývkou Vlk/Vlčko (po ňom je asi relácia pomenovaná) a tomu sa huba zas polhodinu nezastavila. To by nebolo samé o sebe najhoršie, ale daný Čech prirodzene nie je zorientovaný v politickej realite Slovenska, mýlil si mená a podobne. Názorovo sa s ním dá súhlasiť, ale čo nové môže vniesť neinformovaný Čech do slovenských vecí? Okrem toho nie že by zrovna prekypoval bystrosťou, jeho kecy boli vágne, nič originálne.

Navyše, keď sa dostal k slovu Michelko, ozývali sa v kanále zvuky otvárania chladničky, pravdepodobne zvuky otvárania plechovky piva alebo niečo podobné, zvuky pitia a podobne. Už som len čakal, kedy tam bude prdieť. Neviem naisto, kto to robil, ale predpokladám, že nie hovoriaci Michelko, a azda ani Koroni.

To naozaj sa slovenské rádio nezaobíde bez takýchto českých expertov? Ja verím, že dotyčný má dobre názory, a že je v Čechách aj aktívny a má nejaké výsledky alebo čo - ale načo je na Slovensku, načo ho potrebuje Koroni?

Ak je úroveň Slobodného vysielača (stále) takáto, dobre, ale ma to znova utvrdzuje v tom, že je to tam pod psa minimálne odvtedy, čo odišiel Lichtner.

Neskôr Koróni dal päť minút záznamu reči Tódovej a následne vyskočil na Michelka, aby teraz teda reagoval a vyvrátil Tódovej reči. Ja chápem, že tu bol Koroni ako advocat diaboli, ale prečo preboha až tak aktívne? Prečo sa stále chce hrať na niekoho, kto dáva oficiálnym prestitútom polovicu času? On si nevšimol, že tí ľudia majú svoje masmédia, kde jemu ani inému alternatívcovi nedajú ani minútku?

Navyše polhodinu venoval Koróni otázke možnej viny Lučanského vo veciach, v ktorých bol obvinený. Načo Koróni takto špinil pamiatku nešťastného policajného generála? Je naozaj tak blbý a necitlivý?

Keď Vlk odišiel, dostal Michelko konečne dosť priestoru a správne sa rozpálil - azda aj lepšie, ako na svojich vlogoch. Ale aj preto - ten priestor tam mal mať od začiatku.

Na záver dal Koróni zas priestor Tódovej, pričom nezabudol vysvetlovať jej názor a malovať to, ako vo väzení skončí Fico a Kaliňák. Aj keď sa k tomu Michelko mohol vyjadriť, ale aj tak bol dojem hotový. Je priam otázne, na koho strane terajší šéf Slobodného vysielača, Boris Koroni.  ktorý svojho času u Havrana v TV sa zaprissahával, že  on a SV nie sú "alternatíva", na koho strane vlastne stojí?

Aha, viem, on je "neutrálny". No práve!

Záver - Slobodný vysielač je stále zrejme prevažne strata času, doslovne kontraproduktívny fenomén na scéne.

 

 

vian

..Koróni je v poslednej dobe nejaký nemastný - neslaný, zo začiatku som ich s Vlkom počúval pravidelne, v poslednej dobe ma to už nejak unavuje. K Michelkovi mám intuitívne vzťah podobný ako Yossarian k rybe zo sna, teda ambivalentný, niečo mi na ňom vadí, neviem čo, možno výzor :)

Zo Slobodného vysielača ale môžem odporučiť relácie o politických mimovládkach od dua Marman a Jurášek, to je hlavný dôvod, prečo im pravidelne prispievam.

https://slobodnyvysielac.sk/relacie/politicke-mimovladky/

Norman

Odkedy odišiel Lichtner z SV, tak to nielen nepočúvam, ale ani sa o to nezaujímam.
Cosu Nostru blog som kedysi poznal, ale človek nemá možnosť sledovať každého vlka. Na blog som nemal nejaký názor, no...
Ale jedna vec - on hovorí Koronimu "borisko" a ten jemu zas "vlčko"? Dúfam, že nie sú buzeranti, že to je len nejaká sprostá slniečkarska móda ... ale aj tak, uchylné.

Ja si na Michelka tiež nepotrpím. On má dobrý prehľad a insiderské informácie. Na moje požiadavky je ale stále ešte moc alibistický, a nevie sa stále vyjadrovať stručne - tie vlogy ho trénujú, ale zároveň kazia tendenciou k naťahovaniu času.
Ale v porovnaní s tými dvoma dnes v rádiu pôsobil aj on ako eso.

slaven1

Ako sa Lichtnerovi ten bývalý moderátor z STV presunul do Kulturblogu tak sa nedá počúvať ani Infovojna.sk. Súčasná dvojka do tandemu, Adrián, má prejav, spôsob formulovania myšlienok bojka. Príliš "mäkko hryzká".

Koróni má svoj profil, ktorý postrehne akýkoľvek pravidelný poslucháč rádia. Celkovo rádio nevedú zle, organizácia funguje. Je dobré, že pozvanie do diskusie od huliča Havrana prijal, inak to ani nešlo.

Tak vĺčko (šteniatko, dobre ho pomenuváva) monitoruje informačné pole. Číta čo sa napíše.

Pre neho je to prestíž mať reláciu na SV, ktorú si, mimochodom, vyslužil za svoju robotu. Najlepší povolebný posudok, čo som až druhý novembrový týždeň prečítal, bol od neho.

2 dni po vražde Lučanského českým médiám všeobecne nešlo. Europoslancovi Davidovi išlo. Predsa len, Bratislava je k Prešovu bližšie než Praha. To neznamená, že nespravia korektúru.

Ty si ich, podľa mňa, počúval pre porovnanie, ako sa k Lučanskému postavia vzhľadom na tvoje videnie veci zhrnuté v článku Lučanského zabila tajná skupina. Latka je vysoko, nič lepšie som za včera nečítal (+ diskusia pod ;-).

Ono sa ani nečuduj. Formát Nadhľadu ti umožňuje hovoriť slobodnejšie a viac sa dotknúť pravdy. Túto slobodu nemá Koróni, ktorému ide dnešná vláda extra po krku.

Jeden zo zákonov, ktorý stihli prijať je niečo o šírení hoaxov a propagande. Prijali ho extra rýchlo, ani len som nestihol podporiť legislatívnu pripomienku, ktorá bola otvorená „až“ dva dni.

Hlavný jeho cieľ je udrieť po alternatíve, donútiť ich k vnútornej cenzúre. Takže Koróni ako prevádzkovateľ SV, pokiaľ chce SV udržať v chode, sa musí vrtieť tak ako sa musí. A ide mu to dobre. Okolo SV sa združili ľudia, ktorý prežujú vec otvorenejšie, lebo môžu.

Všetci máme svoje muchy. Aj ty. Aj ja. Len Ema nie :D Tá je dokonalá <3

Norman

Som napísal, že možno má Vlk svoje zásluhy, ale na Slovenskú scénu nie je orientovaný, nepozná to zvnútra a prínos takých ľudí je vždy limitovaný. Mňa teraz nezaujíma, ako to vidia ľudia zo zahraničia, z Čiech.

Zákaldný problém ale je aj tak to neustále doprosovanie sa cudziny. Slobodný vysielač bol originál a odvážny projekt, ktorý sa podaril. Prvé roky. Aj Češi to zaregistrovali a tak si vytvorili svoj podobný, čo je OK. Ale teraz to už vyzerá, že si Slováci nedokážu udržiavať svoj vlastný projekt. To je tragické.
Nie som nejaký hurá nacionalista, antičech. Ale ľudia TU, na Slovensku, si musia veci robiť sami, musia sa sami vyvíjať, a nehľadať stále priamo takúto "podporu" inde. I keď podpora je relatívne - Vlk získal priestor v rádiu prakticky za nič. Hm, slováci sa zas nechal oklamať.

Ten rozbor volieb v HS je pekný, nuž robil ho pre čechov a teda dal tam veľa faktov. Ale veru nič viac na ňom nie je.

To, že Koroni vedie hospodársky rádio vyrovnane a v pohode, to je nie že argument za neho, ale skôr indikácia toho, na čo sa sústredí.

Nejde mu vláda po krku. Všimni si, ako je OK.
Ale ja nechcem robiť rozbor niečoho, čo nepočúvam. Ale poznám alternatívu, a zvlášť impotentnú. To sú prejavy keď klesá nie že do mainstreamu, ale do neutrálu. Áno, sú to páky cez peniaze a tak - ale to ich neospravedlňuje, a ak aj nebudeme hľadať vinníka, aj tak stále zostáva fakt, že mnohé "alternatívy" upadajú. Zvlášť o rádiách si myslím, respektíve hodnotím empirickú skúsenosť, názory nielen moje, aj mnohých oných, že nemajú konieckoncov veľkú cenu, nie je to v našom zmysle dobrý formát. Oni totiž vyzerajú ako masmédium, ale nie sú, žiaľ. To klame, je to vlastne na škodu.

Je umelá alternatíva, a potom ešte neutrálna alternatíva. Slobodnému vysielaču proste neverím, už dlhodobo. A ľudia, čo sú okolo neho, sú tam možno práve viazaní na škodu veci.

slaven1

Lučanského vražda krištalizuje na Slovensku 4 druhy médií:
- otvorene nepriateľské, cez ktoré sa legalizuje dezinformácia: Denník N
- zapredané, presstitútske, žumpalistické. tupé, hlúpe, naivné, zbabelé atď.. priamo tvrdiace bola to "samovražda"
- "neutrálne, aspoň trocha premýšlajúce": k slovu "samovražda" dodajú nejakú hviezdičku (..k samovražde, uvádzanej ako oficiálny dôvod smrti,...)
- my: pravdovrané, uvažujúce, triezve, (v tomto smere) múdre, štátnické (...no dosť bolo chváli :-)

Nadhlad.com je vo vražde Lučanského štátnické médium.

Midnigtcowboy

Zabludim na SV kvôli jedinej relácii - Casus belli.Az na štýl moderovania výborná relácia, hostia majú k veci čo povedať (nie tárať). A mam pocit že pri vojenských témach majú veľmi dobre informovaný zdroj.

kali

Alternatíva všeobecne, aj infovojna a dokonca aj z časti kotlebovský kulturblog stále stavia na mylnej premise akejsi slobody, že ľudia a masy zo svojej podstaty sú múdry a spolahlivý, vedia si vládnuť sami, len je im to neumožnené tyranskými vládami zamaskovanými do sprofanovanej demokracii. Toto všetko značí v prvom rade ideologickú slabosť a nevyrovnanosť. Nacionalizmus je pre nich zdá sa neuchopitelný, ako keby ho ešte nechápali, nedozreli pre neho, tak preto skočili na lep tým systémovým žvástom, že každý si môže tárať čo len chce a to je idealný a konečný stav ktorý je treba dosiahnuť.

Norman

Presne tak to je. A nahradiť toto aj bol určitý zámer ako tohto portálu, tak aj iných našich aktivít.
Žiaľ, nepodarilo sa to. Nie tak, ako by som chcel.
Neboli sily, zdroje a teda ani koncentrácia. Príliš veľké rozptýlenie a konieckoncov nebolo jasné, aká je optimálna cesta, muselo sa širokopásmovo hľadať. A muselo sa aj robiť určité mimikry, muselo sa hrať do stratena. Hľadala s presná formulácia a doteraz sa hľadá.

"Alternatíva" všeobecne má veru nielen tú spomenutú vadnú myšlienku, ale aj viaceré iné.

sandro

Koroni bol vzdy len taky obsmrdac, prizivnik a oportunista. Slobodny vyslielac bol Lichtner. Odkedy odisiel, vysmaril som SV z obliga. Koroni nazyval Kotlebu fasistom a verejne prehlasoval ze pokial bude on v SV, tak Kotleba tam nepride. Ked sa stal zupanom, tak ho tam mal Koroni v relacii vareneho peceneho. To je aj dalsia indicia, ze Kotleba nikdy nedokazal spravne zaradovat a odhadovat ludi. Ked uz som premostil k LSNS, tak stoji za zmienku, ako velmi upadli. Preferencne aj tematicky. Nemaju nic lebo ich vykradli sily, ktore boli este donedavna ''standardne''. Polarizacia sa posunula do tej miery, ze ludia voliaci LSNS ako protest, dnes uz maju na vyber toho ovela viac a najma personalne inak obsadene.

Norman

to som nevedel, že to Koroni takto hovoril. Každý, kto nazve Kotlebu "fašistom", je samozrejme - z úplne racionálnych a logických dôvodov - úbohý sviniar.

Čo sa týka LSNS, zhodneme sa viacerí, ako píše Kali vyššie - nevedeli nikdy chytiť tie skutočné témy, tým správnym spôsobom.

Roland Edvardsen

Viem, že ty si tu LSNS a Kotlebu dosť podporoval, takže to veľa hovorí. Vidím to už dlhšie, že z mnohých sú už dnes bývalí podporovatelia, že sa ľudia začínajú od Kotlebu odvracať. Ono už ich volebný výsledok bol sklamaním (kedy im časť protestných voličov dokonca prebral Matovič. A aj Magát vo videu hovoril, že viacerí jeho známi, ktorí predtým volili LSNS, sa to v posledných voľbách nakoniec rozhodli hodiť Smeru). A potom prišla tá korona kríza, ktorú nevedeli dobre uchopiť a Kotlebove nevydarené prejavy o čipoch, biblických proroctvách, vodke s bromhexinom + do toho zároveň pasivita pri iných témach...Naozaj, nastal úpadok, dosť viditeľný v porovnaní aj s predošlým volebným obdobím. Nehovoriac o tom, že rozsudok nad Kotlebom NS s najväčšou pravdepodobnosťou potvrdí, maximálne mu dajú len nižší trest, ako tie nehorázne 4 roky - a to už naozaj bude začiatok konca tej strany.

Hovorím, je tu teraz priestor pre nejakú novú národno-kresťansko-populistickú stranu, ktorá by však mala koaličný potenciál a išla do spolupráce s konzervatívnou (Smer) i centristickou (Hlas) ľavicou, tak aby sa vytvorila alternatíva voči tejto vláde neokonov a neoliberálov, ako i progresivistickej ľavici (PS). Kotlebovci už len zavadzajú a mali by uvoľniť priestor takejto strane. Možno Podmanický s Tarabom niečo založia. Len či ich budú ľudia nakoniec voliť? A taktiež Vlasť a SNS by mali buď zaniknúť, alebo sa nejako zjednotiť s inými do veľkého bloku. Nepotrebujeme a nechceme tu takýto drobných hráčov trieštiacich sily.

Náhodný okoloidúci

SNS sa potrebuje vyliečiť z Danka. Nie že zbaviť sa ho, ale vyliečiť sa.

No a celkom dobré a rozumné názory a postoje má "kysucká nána" Anička Belousovie. Aj keď tá už asi priamo do politiky nepôjde, len komentuje.

Truhlík

SMER a HLAS nikdy nebudú alternatíva k neokonom a liberálom. Biznis ich prehluší tak ako to už spravil. Spravia hocičo aby sa opäť dostali k biznisu.
Koaličný potenciál národno-kresťanskej strany je fikcia. Je buď jedno alebo druhé. Tak je nastavený režim.
Aby nikdy nevznikla národno-kresťanská strana tak to zabezpečuje rezidentúra MI6 - KDH.
Fakt je, že Kotlebu zatiaľ nekúpili ale ťah na bránu ozaj má slabý. Chcel by som vidieť niekoho druhého čo by vydržal také útoky ako on. Lebo taká strana sa tomu nevyhne. A Fico bude prvý spolu s liberálmi kričať o fašistoch.

Roland Edvardsen

To, že Kotlebu si nekúpili.....Myslím, že za tie roky je už očividné, že kotlebovci sú druh kontrolovanej opozície, v podstate zámerne neschopnej, alebo udržiavanej v neschopnosti.
Ak chceš dávať Smer do jedného vreca s neo-globalistickými stranami, tak mi to príde povrchné. To neznamená, že s nimi nepaktoval a niektorí jeho členovia k nim nepatrili, ale celkový obraz je iný, ako to podávaš.

Truhlík

Ešte doplním.
Ďalší taký podvod s kresťanskou demokraciou bola SDKÚ a MKDH (Bugár).
A neviem čo znamená populistická. To dnes má toľko významov koľko si kto zmyslí. Neoznačujú sa tým populisti (dvojnásobné platy) ale anglosionistami neželaný účastník volieb.

Náhodný okoloidúci

"Populisti", "hoaxeri", "fašisti", "nacisti", "dezinformátori" sú len prázdne bezobsažné nálepky na označenie ľudí nepohodlných režimu.

slaven1

"Populisti", "hoaxeri", "fašisti", "nacisti", "dezinformátori" sú len prázdne bezobsažné nálepky na označenie ľudí nepohodlných režimu cez ktoré sa zavádza cenzúra (alebo iná protinárodná agenda). Robí sa to vytvorením dojmu, že "neopulisti", "nehoaxeri", "nefašisti", "nenacisti", "nedezinformátori" sú "morálne nadradení" nad tými druhými, čím si dávajú právomoc uberať práva väčšine (majorite).

sandro

ano, mas pravdu. V tej dobe mi to prislo ako jedine mozne riesenie. Radikalne. A nerozmyslal by som inak ani dnes. To sa v poslednom case ale zmenilo. Ako pisem, aj prekrytim ich tem standardnou castou sceny a tym aj lepsou uchopitelnostou a zaroven aj tym co pises o korona krize. Ked som videl bluznit Kotlebu o nanocipoch vo vakcinach tak som zostal s otvorenymi ustami. Celkovo ta kampan proti ruskam im velmi ublizila medzi normalnymi ludmi, ktori ich volili aj ako formu protestu. Poda nich, asi aj pred 100rokmi, pocas Spanielskej chripky, boli ruska povinne len preto aby si elity podmanili narody sveta a 100 rokov sme tu museli vsetci chodit zaruskovani. Neviem, ci je tato ich zmena k horsiemu dana odchodom Uhrika do Bruselu(predsa len, kontakt stratili), ale rozhodne kadrov ako on nemaju na rozdavania(ak vobec).

Norman

všetko má svoj čas a miesto. Kedysi bola LSNS objektívne najefektívnejšia vec na určitú podporu. Teraz zas proste očividne už sa na nich nič poriadne nejaví. Proste sa použilo, čo sa dalo, ale ak nebudú užitoční, čo s nimi? Veď sa stačí pozrieť na posledných 20 rokov, ako strany rýchlo dozrievajú a odumierajú.
Ale najviac platí, čo tu dával aj Kali, ale aj iní predtým - oni národovci (a nielen kotleby) máju príliš málo, ak vôbec , nejakého takého svetonázorového jadra. To by im dávalo stály zdroje energie. Takto len vyminuli svoje povrchné napodobňovanie akýchsi tieňov a zdá sa, že sú na suchu.

devlo

Pravidelne sledujem Hodinu Vlka a Trikoloru kde chodi obcas aj Michelko. Co sa tyka Vlka a Koroniho, neda sa nesuhlasit ale zial Michelko je preposraty komentator bez vlastneho nazoru, nevie oponovat nechce ist do konfrontacie. Sa cudujem ze ma tolko odberatelov, lebo inteligentny clovek ho nemoze brat vazne.

vrbovčan

má cez poslanca Podmanického interné informácie zvnútra strany Smer. V minulom funkčnom období mu robil asistenta. Sám to však tajil a aj dnes sa k tomu veľmi nepriznáva. Potom sa zaplietol s aktívnou politikou na kandidátke strany vlasť. Začal robiť video blogy s komentovaním vnútornej politiky. Neviem ako ho Harabin bral, ale zrejme nebol jeho kôň. Jediné z toho vychádza, že bol kôň majiteľa strany. Vtedy zrejme sa dostal do polohy šedej eminencie, ktorá bude z pozadia riadiť stranu. Trošku mu to vliezlo do hlavy. To nie je kritika. Je to konštatovanie. Známe sú jeho výroky akože strana vlasť má potenciál 12% a podobné, ktoré teraz na mnohé otázky zapiera. Trochu sa zamotal v politickom súboji. Jedná sa o to, že pokiaľ nemal politické stranícke ambície, dalo sa jeho analýzam veriť. Teraz už je v podozrení, že straní. Straní je správne od slova strana.

Roland Edvardsen

Napísať, že Michelka nemôže brať inteligentný človek vážne mi príde prehnané. Kebyže to napíšeš pri niekom ako Rostas alebo Bavolár a podobní, tak budiš, ale Michelko nie. To neznamená, že nemá chyby a že ho treba nekriticky žrať. Hej, je zaujatý (hlavne voči Smeru) a sem-tam príliš zjednodušujúci. Ale na rozdiel od kopec iných (vrátane týchto kdejakých podivínov z Infovojny a SV vrátane Lichtnera) sa dá počúvať a drží sa, v dobrom slova zmysle, pri zemi. Takže za mňa ok, hoci je možné, že asi nie som inteligentný človek. Keď už to tvrdí taký génius ako Ilmoran, ktorý tu predviedol vysoko inteligentné správanie, tak možno to bude pravda. :-)

nové