I am NOT Charlie

Pepe Escobar napísal článok o udalosti dní - hromadnej exekúcii v Paríži - pod názvom  Who profits from killing Charlie? Rozoberá v ňom, komu sa politický masaker bude hodiť do politickej hry. Ako vždy, invenčne hľadá skryté veci a logiku v pozadí, nevymýšla si spiklenecké linky a iniciátorov, ale ukazuje, ako hladať objektívne súvislosti.

Dobre, takmer by to stálo za preloženie (aby to zas pre nás všetkých nemuseli robiť české alternatívne portály). Píše v ňom napríklad:

"To, čo francúzsky prezident Francois Hollande nazval "akt výnimočného barbarstva" - a on taký je - už neplatí, keď Západ, a Francúsko v prvej línii, od krála Sarka až po generála Hollanda osobne, ozbrojuje, trénuje a zdiaľky riadi vybraných žoldnierov/odrezávačov hláv od Líbye po Sýriu. Oh áno, zabíjať civilov v Tripolise alebo Aleppe je úplne v poriadku. Ale nerobte to v Paríži".

Escobar má plne pravdu, ako takmer vždy.

Ale na konci dal odstavec, s ktorým zásadne nesúhlasím. Možno len tak zo slušnosti, alebo z akéhosi zvyšku konformizmu a profesionálnej solidarity, alebo preto, že bol jeden z konzumentov tohto druhu "humoristických časopisov", napísal:

"And yes, I am Charlie. Not only because they made us laugh; but because they were sacrificial lambs in a much nastier, gruesome, never-ending shadowplay."

"A áno, ja som Charlie, nielen preto, že nás rozosmievali, ale pretože boli obetné ovečky v odpornej, krutej, nekonečnej zákulisnej hre."

Hovorím - v podstatnom má aj v tejto vete Escobar pravdu - že karikaturisti a redaktori boli tupé manipulované figúrky a ich nechutné fekálne žarty boli stále ešte nič proti krvavej nechutnosti vyššej hry v pozadí. Ale - väčšina zo zabitých si sami vybrali a sami prispievali vedome do tej nechutnosti. Žiadne také, že o mŕtvych len dobre - boli to svine najhoršieho zrna! Kým jedna časť anglosionistickej politiky tlačí do Európy milióny nekonformných etník, ktoré vytvárajú buď svojou dedičnou mentalitou alebo nekompatibilnou kultúrou výbušnú atmosféru, tak druhá ruka politiky sa snaží túto výbušnú zmes podpáliť - a práve zápalkou tejto časti boli zmrdi v redakcii Charlie Hebdo.

Všetci vieme, že súčasným prejavom solidarity ovečiek so zopár mrtvymi kusmi sa stal výrok Ja som Charlie.

A preto platí: NIE, Ja NIE SOM Charlie. Nikdy nebudem.

Nielen preto, že ich dielo bolo naozaj ale naozaj nechutné, pod úroveň, urážajúce, len tupo provokujúce a šíriace nenávisť proti náboženstvám, rasám či skupinám obyvateľstva (podla zákonov všetkých krajín Európy by mali skončiť v base - ale na sionpropagandu samozrejme zákony neplatia). Hlavne preto, že ich dielo bolo narušiť akúkoľvek možnosť pokojného spolužitia medzi náboženstvami, ich cielom bolo zapáliť oheň občianskej vojny, pourážať islam aj kresťanov do takej miery, že nebude cesta späť a radikáli budú páchať po Európe teroristické akty a provokácie. To sa im aj podarilo.

Len nerátali s tým, že oni sami budú medzi prvými. Preto možno s plnou vážnosťou povedať - dostali, čo chceli a čo si zaslúžili.

Chápem, že také niečo otvorené v dnešnej hlúpo pokryteckej západnej spoločnosti nemôže napísať nik, ba ani nik v Ázii. To je už dávno za medzami liberálnej vraj neobmedzenej slobody slova. Ale je to nepochybne pravda. Karma.

 

Nedávno som označil prisťahovalectvo za jedovatého hada, ktorého niekto vpúšťa do Európy. Treba povedať, že aj hadi sú niekedy užitoční tým, že ničia potkanov a inú verbež.

Ovšem stále platí - hada neskrotíš ani neprerobíš. Nielen ak je jedovatý, patrí na dvor a tam môže aj plniť svoju bio-hygienickú úlohu. Ak sme už dopustili, že je myšacia verbež priamo v dome, musíme sa o ňu postarať sami.

Aby nedošlo k tomuto:

charlie hebdo join in love

Láska silnejšia ako nenávisť.

To je totiž zrejme skrytá túžba homofilných multikulti pseudointelektuálov, ináč by to nekreslili - ale po krvavom kúpeli týchto dní s ňou asi majú trochu problém:)

 

JKPT

Presne pomenovaný problém...

Ľubov

Z chlapcov sú už nepochybne v tejto chvíli mučeníci.A možno sú naozaj v raji,kto to vie.

Všimli ste si,ako tá alžírčanka v reportáži z Paríža hovorí,že francúzski moslimovia potrebujú jedného,centrálneho imána,pretože táto rozdrobenosť spôsobuje chaos a škodí.Ak volanie po kalifáte vo Francúzsku (štátu v štáte)sa ozve aj z ich oficiálnych miest,v podstate je rukopis odkrytý. Ktosi zistil,že na Rusko nemá a Nemcov sa tiež boja,čo tak kopnúť si do už aj tak poníženého Francúzska. Servilita sa akosi nevypláca,ani s potokom,ani s mistrálmi. Príde Marie a bude nekompromisná,konflikt môže začať.

Náhodný okoloidúci
Nemám v úmysle písať tu siahodlhé konšpirácie, ani hľadať toho, kto má z popravy karikaturistov najväčší prospech, ani vypisovať o rozoštvávaní a rozleptávaní spoločnosti, z ktorého ťaží ktosi v zákulisí. Zároveň však nemám v úmysle tieto zákulisné motívy popierať, dianie v spoločnosti dosvedčuje, že každá významná udalosť má dve verzie - jednu oficiálnu a druhú pravdivú. Pozrime sa na Korán. Pre moslimov to je ich najvyššia norma, posvätná kniha (v inej diskusii som napísal, že ako ateista nechápem, čo to znamená byť svätý, platí to aj pre "posvätný" Korán), jediná a najvyššia zjavená pravda. Predstavujú ho (možno to nevyjadrím celkom presne) ako "súbor pravidiel pre moslimov a nemoslimov". Všimnime si hlavne to "pre nemoslimov". Prečo by som sa ale ja ako nemoslim mal riadiť ich pravidlami? Prečo by sa nimi mali riadiť iní nemoslimovia - ateisti, kresťania, hinduisti, buddhisti, džinisti, animisti? My "nemoslimova" predsa máme svoj svetonázor, svoje ideológie a náboženstvá. Táto požiadavka je z môjho pohľadu tvrdý nekompromisný islamizačný nátlak, ktorým sa moslimovia snažia získať čo najväčší vplyv a ovládnuť celú spoločnosť a všetko nemoslimské zlikvidovať. Je to snaha donútiť ostatných žiť podľa pravidiel islamu. Napokon množstvo imámov sa netají tým, že chcú rozšíriť islam do celého sveta. Inými slovami s pomocou islamu ovládnuť celý svet, bez najmenšieho rešpektu voči iným náboženstvám. Veď dokonca ten moslim, ktorý rešpektuje iné náboženstvá a nezabíja ateistov, porušuje Korán! Z tohto pohľadu, ak neberiem do úvahy zákulisné ťahy a motívy, mi je zmysel provokácií s karikatúrami jasný. Je to odkaz moslimom: V našom štáte platia NAŠE zákony, Koránom sa riaďte vy sami a nás ostatných s ním prestaňte otravovať! Vy nerešpektujete nás, my preto odmietame rešpektovať vás a nemienime okolo vás chodiť po špičkách!
Lipovylist

Oficiálnu teda poznáme."Páchatelia" sú postrieľaní ergo už nič nemôžu povedať.Nepýtam sa komu to prospelo ale komu to neprospelo.Palistínčanom teda rozhodne nie.Nedávno Francúzsky parlament schválil uznanie Palestíny a teraz sa usilujú o participáciu v medzinárodnom trestnom tribunáli v Haagu, čo zjavne nevonia ani USA ani Izraelu.Táto akcia teda prišla niekomu veľmi vhod.
Otázka či sa všetko mohlo odohrať tak ako nám to vtlkajú do hláv so strojeným úsmevom blondýnočky vo všetkých TV staniciach je na stole.Zdanlivo to inak nemohlo byť veď sme to
"videli na vlastné oči".Ale toto tu už bolo a trvalo niekoľko rokov kým sme prijali myšlienku
že dvojičková megashow sa mohla stať úplne inak.Predkladám scenár ako jednu z možností
ktorých ja samozrejme viac.Údajných páchateľov vopred vytipovaných si skutoční páchatelia
odchytili a živých či mrtvych prepravili na miesto kde budú neskôr dolapení.Komando potom
urobí svoju robotu a za pomoci svojho excelentného výcviku alebo aj externej pomoci uniká
vopred určeným smerom.Cestou ešte nezabudne vyrabovať benzínku /veď načo by kupovali benzín a jedlo v kľude za hotové, to by si ich nikto nevšimol, kukly sú povinné, nikto nesmie vidieť že oni nie sú tí domnelí páchatelia/ aby polícia vedela
kadiaľ má ísť.V úkryte potom dorazia údajných páchateľov /pokiaľ už nie sú mrtvi/ o po finálnom útoku uniknú alebo sa ukryjú /kto by ich hľadal keď páchatelia ležia so zbraňami
pri sebe v kaluži krvi/ prípadne už v uniformách polície jednoducho odkráčajú.Nemožné ?
Pripomínam že sme tu už videli onakvejšie teátro.
To len preto že istá dávka skepsy a nedôvery je úpne namieste lebo teraz už sa nedá
veriť ani vlastným očiam.
K imigračnej politike EU len toľko - úplne zle !Morálnou povinnosťou národov Európy nemôže byť bezhlavo prijímať utečencov a rozrieďovať svoju identitu do beztvarej hmoty
/volá sa to pomyje/.Našou povinnosťou môže byť nanajvýš to, vytvárať týmto ľuďom podmienky na to aby mohli zmysluplne žiť u ich doma.Ale v podmienkach keď OSN sa stalo
"predajnou štetkou"to pôjde ťažko.
S autorom článku môžem len plne súhlasiť.Ja nie som Charlie.Aj keď to vyznie prvoplánovo - Ja som Odesa, Ja som Donbas!

Sinuhe

akú si opísal napovedá aj toto:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=109507

jery

Na vrcholu hospodářské krize nakreslil karikaturista Adolf Hoffmeister dva obrázky vedle sebe. Na prvním byl Mahátma Gándhí sedící na zemi obklopen fotografy a novináři. Karikaturista pod obrázek připojil nápis „hladovějící, o kterého se zajímá svět“. Na vedlejším obrázku byl dlouhý zástup nezaměstnaných s nápisem „hladovějící, o které se nikdo nezajímá“.

V současném světě přibývá zavražděných, o které se „nikdo“ nezajímá. Jsou to například prostí civilisté v pásmu Gazy, rukojmí osudu, který si sami nevybrali. Jsou to civilisté v Afganistanu a Pákistánu vraždění americkými bezpilotními letadly. Jsou to civilisté ve východoukrajinských městech a vesnicích vraždění Ukrajinskou armádou, ale jsou to i vojáci téže armády. Vybírám jen namátkou z posledních měsíců. Při pohledu více do historie snadno objevíme stamilióny nezajímavých obětí. „A jen ten žáček, který vůbec nedával pozor, se ptá: A bolelo to tenkrát taky?“ (Miroslav Holub).

Nemyslete si, že jste „Charlie“. Vy nejste „Charlie“, kdyby vás zastřelili v bojích mimo zaměřenou pozornost, nebudou o vás mluvit v médiích a nezmíní se o vás prezidenti, stejně jako kdybyste zemřeli hlady nebo se v zoufalství oběsili. Vy se totiž médiím jako oběti nehodíte. Proč? Protože se nehodíte těm, ve prospěch kterých média píší, ve prospěch těch, kteří potřebují mýty formované presstituty. Těm stejným slouží i monsieur Hollande a nerad by byl ve své funkci dobře placeného vrchního sluhy nahražen madame Le Penovou.

http://www.novarepublika.cz/2015/01/uzitecne-nezajimave-obeti.html?showC...

Luko

Začína byť súrne urobiť poriadok v imigračnej politike. Asi veľa z vás naštvem, ale hneď na začiatku treba prisťahovalcov začať deliť (tak, ako teraz delia vyznávačov islamu na dobrých a zlých). Je totiž rozdiel, či sa jedná o slovana, príp. prichádza z neslovanskej, ale našej kultúre a morálke pomerne blízkej krajiny alebo či prichádza z krajiny, kde rozdielnosť našich spôsobov života už vopred dáva predpoklad na susedské konflikty. Čiže už vopred dať prichádzajúcemu na vedomie, či je alebo nie je jeho prítomnosť u nás dlhodobo akceptovateľná. Na to tu máme historikov, odborníkov na náboženstvá, kultúry, tradície a pod., aby takýto oficiálny nástroj delenia pripravili.
Tí, ktorí by patrili do skupiny "akceptovateľných, by tu mohli, po splnení určitých, vopred stanovených podmienok požiadať o občianstvo a nadobudnúť tak plné práva domáceho obyvateľstva.
Tí zo skupiny "nežiadúcich" by však hneď so žiadosťou o dlhodobý pobyt museli podpísať že:
- oni samotní, ich deti a deti ich detí tu nemôžu vlastniť majetok (môžu ho nadobudnúť, ale sú len jeho správcami, pokiaľ budú dodržiavať naše pravidlá), nemôžu ho dediť ani prevádzať na iné osoby v zmysle našich zákonov (môžu si len odovzdávať správcovstvo);
- budú ctiť náš úradný jazyk ako jediný a tento sa do dvoch rokov naučia tak, aby boli schopní sa dorozumieť v akejkoľvek veci na ktorejkoľvek št. inštitúcii (preukážu skúškou);
- nebudú tu mať volebné právo;
- nebudú mať právo združovať sa pod zámienkou náboženstva, udržiavania kultúrnych zvykov, zakladať spolky akéhokoľvek charakteru;
- nedodržanie ktoréhokoľvek bodu z uvedených zakladá dôvod na deportáciu do pôvodnej krajiny pre všetkých členov jeho rodiny;

Pravdepodobne to, čo som tu popísal ani z ďaleka nie je tým, ako by naša jasná až priezračná imigračná politika mala byť, len som chcel povedať, že už na začiatku vznikajúcich problémov s imigrantami, už pri ich prvotných náznakoch, by sa malo ich riešeniu venovať dostatok času a odbornosti. Inými slovami - riešiť problém skôr, než nám prerastie cez hlavu.

Norman

Myslím, že tu nenaštveš skoro nikoho, ale mal by si sa pozrieť na skúsenosti Západu, aby si nemusel veci vymýšlať narýchlo a zbrucha. Netreba totiž žiadne nové zákony, a už duplom nie také provokačné, aké si dal do placu. To zámerne?
Zoberme to tiež po bodoch:
-volebné právo je spojené s občianstvom. Občianstvo žiaden štát nie je povinný dávať, a ani ho žiaden len tak nedáva
- selekcia immigrantov - "vzor demokracie" USA to robia už vyše sto rokov, ak nie odjakživa. Ćiže je to vlastne normálna samozrejmosť - len to treba dodržiavať
- úradný jazyk: netreba robiť žiadne skúška, nikoho netreba nútiť sa ho učiť. Ale netreba poskytovať prekladatelov na súdoch a v úradoch. A kto neuči deti štátny jazyk - je to zanedbanie opatery etc. (áno, juvenilka má aj dobré stránky) Toto samozrejme nie je o našej bratskej národnosti maďarskej, to by bola na Slovensku výnimka, povedzme.)
- obmedzovať združovanie je nezmysel. Ale nemožno sa snažiť držať naivnej multikulti predstavy, že v danom štáte sú všetky náboženstva rovnocenné a nedotknutelné. Proste to nie je možné, lebo sú často antagonistické.
- vlastnenie majetku - aj dnes sa obmedzuje vlastnenie majetku (napr. pôdy) cudzincami. Vlastných občanov ale nemá zmysel deliť, diskriminovať.

Zhrnuté - politika občianstva rieši všetky problémy - len ju treba uplatňovať. Západu bolo zámerne vnútené to, aby to nedodržiaval voči exotickým immigrantom. Opakujem - netreba žiadne nové radikálne zákony, len dodržiavať tie súčasné.

Luko

Nerobím si nárok vedomostný príspevok k riešeniu (ani som si k tomu nič nenaštudoval). Mal som na mysli predovšetkým ochranu domáceho obyvateľstva pred dnes tak módnou rétorikou otvorenosti, tolerancie, multikulti a podobných debilín.
Tu nie je miesto na Lajčiakove ptákoviny a treba ich zaraziť (trebárs aj takými akciami ako chystané referendum). A aj keď Ti to znie provokatívne, je to len v kontraste práve s tou spomínanou rétorikou. A provokatívna je skôr práve tá jeho a ja tú svoju vidím ako normálnu. A treba to stihnúť ešte skôr, ako nám únia pridelí kontingent utečencov zo Sýrie a priľahlých "okresov".

Norman

vieš ako, ono to tak koluje, také provokačné hurá metódy...
Pozri, nie je to tak, že podstatný je v prvom rade človek, ktorý tam hore je? Ako si spomenul Lajčáka - keby to nebol človek bez politickej vôle, mohol by veľa vecí robiť už teraz ináč, lepšie.
A naopak - aj keby sa nejako podarilo presadiť tvrdšie zákony - ak tam zostanú lajčiaci - aj tak ich budú obchádzať.

Luko

Je tu už dlho akási diera, do ktorej nám z jednej strany lejú nám nevlastný spôsob života akísi euroatlantici so svojimi zvrhlosťami (aj alebo predovšetkým hospodárskymi) a z druhej strany sa snaží dieru zaplniť Islam. Keď sme celí nadšení vstupovali do spoločenstva EÚ, mysleli sme, že to je o spolupráci a porozumení. Nenapadlo nás ani vo sne, že je to o supoch a predátoroch. Stratili sme sa v tom a dodnes nevidíme vlastnú cestu, čo dravce využívajú, podhadzujú nám drobné a o veľké nás okrádajú. Samozrejme, s úsmevom a objatím. A my im vďačne nastavujeme chrbát a nechávame sa hladiť prostredníctvom Lajčiakov. Tragédia. A potom bez týchto súvislostí zaznie to, čo som napísal o nutnej imigračnej politike ako provokácia.
Nuž, ten človek hore? Neverím, že má vlastnú politickú vôlu. Má len stranícku úlohu a pokiaľ ju bude plniť, bude peniaz. Ak nie, zdroj vyschne. Ja ho teda skôr vidím ako poslušného paňácu, než ako súčasť vlády (ktorá by mala byť radou starších a najmúdrejších).

baloo

my rozhodovali...

- no v prvom rade by som zatrhol, aby dvojitý občan zastával štátnu funckiu. Nestačilo by, že prizná alebo nie - SISka by ich preverovala a zverejňovala výsledky.
- všetky medzinárodné zmluvy musia byť zverejnené
- voľebné právo by tiež malo byť viazané na občianstvo - ale to aj je, len pozor na už menovaných dvojitých občanov.
- Normane, urobme si jasno: bavíme sa o OBČIANSTVE, nie o dlhodobom pobyte. Podľa mňa keď už žiadajú o občianstvo, nech ten jazyk vedia. S občianstvom by získali aj volebné právo, a kwa, ani nevie prečítať ústavu alebo nerozumie otázke na referende?
- dik za výnimku maďarčiny ;-) Ja by som ináč zaviedol tunak u nás v "Karpatii" taký zákonček platný vo všetkých krajinách, že každý musí mať na konci strednej školy nejakú skúšku - okrem samozrejme materskej reči - aspoň z jedného z iných karpatských jazykov (slovenčina, maďarčina, rumunčina, chorvátština, srbština) - aj tak by si každý vybral ten, ktorý je mu najpraktickejší. A keď mu zostane voľný čas, čert to ber, nech si nabiflí aj anglinu.
- vlastnenie majetku: tiež by som dával pozor na dvojitých občanov. Napr. podiel v strategickom podniku by nemohli mať.

No dobre, posnívali sme si, môžeme ísť robiť.

firstovka

Alzirsko akoby v mediach ani neexistovalo. Iba mesiac dozadu bol clanok v hn, ze Alzirsko ide investovat 90mld dolarov do ropneho premyslu.
Alzircania a vietnamci boli tusim jedini z kolonii, co vypraskali francuzov.

Tak alzircania si na francuzov trufaju.

Ale francia sa z tohto moze dostat, maju to vo svojich rukach.

Náhodný okoloidúci

Malý postreh z ruskojazyčného internetu - runetu:
Keby parížski útočníci namiesto "Allahu akbar" vykrikovali "Slava Ukrajini, herojam slava", nikto by si ich nevšímal.

firstovka

Pred tyzdnom, takto v nedelu navecer, som si tuna precital clanok o drazdanoch-20t. ludi a predstavil som si aka by bola potom slusna ucast v inych nem. mestach napr. mnichov-300, stuttgart-200, Hamburg 300, ...Berlin...1mil. (ked aj na party tam chodilo 1mio ludi).
A potom mi napadlo co takto francuzsko ..Pariz ..1mil. (zjavil sa mi obraz-pohlad zhora z vyhodu na vecerny pariz smer zapad, eiffelovka v dialke, slnko uz za obzorom, ale nad horizontom este mensia oranzova ziara, inak uz tma, a na bulvaroch 1mio ludi.
A dnes citam sa to udialo.
A este 3 dni predtym vo stvrtok alebo piatok som si len tak spomenul na komiks Pif (asi s cielom trochu si na textoch pozriet francuzstinu) a po 1x vobec som si otvoril nejaku stranku o tomto comikse . A dole je fotka s nejakym kreslicom Kamb, aj sa na niekoho z chh podoba.
http://www.pif-collection.com/

firstovka

-

Náhodný okoloidúci

Keby zastrelení karikaturisti nemali ten správny pôvod, ani pes by po nich neštekol a nikoho by nenapadlo robiť pochody.

firstovka

neskumam preco tam je 1mil ludi.
Ale minulu nedelu som mal obraz vecer-pariz-1 mil ludi, a dnes je vecer-pariz-1mil.
A navyse som si este predtym spomenul na francuzsky komiks

Norman

Berlín a je tam milión ludí.

Len nevidím dátum.

firstovka

tak ked sa ti to udeje v kratkom case, do tyzdna, tak to bude zaujimave

firstovka

drazdany su v nemecku a aj berlin tam je.
Ale pariz bol mimo

baloo

ešte pamätáš na slávne "zvrhnutie sochy Saddáma". Takže možno neuškodí trochu podrobnejšie prezrieť ten obrázek, či sa nieketoré hlavičky neopakujú...

Ľubov

Čau,jednoznačne synchronicita,alebo bezpríčinná súvislosť,po starom náhoda. Deje sa to teraz veľmi husto,niečo to zrejme znamená,že si to uvedomujeme,ale dialo sa to vždy.

Ešte Ti posielam článok od Junga,on je autorom toho pojmu,aj sa to snažil skúmať.
http://www.honzaplsek.cz/knihovna/jung01.html

firstovka

zaujimavy link.
Nahoda - to som si predstavoval ako napr. stretnem suseda v meste ked ani jeden z nas nebyva. Alebo sa stretneme tam kde ani jeden casto nechodi.

Synchronicita - to iste ale plus -mam pred tym nahodnym stretnutim vedomu myslienku o nom

Ale napadlo mi, ze miesto vedomej myslienky moze sa udiat aj nevedoma - napr. stojim na semafore ako chodec a prve auto co zastane bude modra fabia, aku ma moj sused a teda ju casto vydavam, a podvedome si spomeniem na suseda.. a ak ho o 5 min stretnem tak sa to moze javit ako obycajna nahoda a nie synchronicita.
Ale ak by sa zobrali do uvahy aj tieto mozne nevedome mysllienky a asociacie pred nahodnym stretnutim, tak mozno aj vacsia cast nahod by sa dali povazovat za synchronicitu.

Norman

V Paríži sa zišlo vraj milión ľudí - ťažko definovať prečo, to je prvý problém - ale bezpochyby ich tam bolo veľa.
Fakt neviem, čo bolo akosi účelom tej demonštrácie, okrem piety a vyslovenia "Ja som Charlie hebdo". Nuž, islám a cudzinci budú čoraz väčší problém, ale ja nie som žiadne Charlie, a s tamtými pochodujúcimi politikmi nechcem nič mať.
Ako teda?
Popravde, často som bol v rôznych smeroch menšina. Nikdy som si to nepestoval, ako niektorí, ale som na to v podstate zvyknutý. Som teda stále menšina, alebo sú tie davy skôr prejavom slabosti a blízkej krízy tejto spoločnosti?
Ak som ale stále menšina, tak dobre, tak sa potom nemusím moc starať :)
Po zrelej úvahe a zvážení slov platí: Moja emočná spolúčast s tým stádom tam klesá na nulu.

Norman

hm... také niečo som vždy chcel vidieť, ty si jasnovidec :)

baloo

dikes!

baloo

a psychopat a vúbec, lebo nevyznávaš jevrópske hodnoty. Ale neboj, v tomto prípade som aj ja (budeme dvaja menšina, ešte jedného treba zohnať a môžeme si rozdať mariáš). Nemali mi v telke toľko krvi ukazovať a nemali zmariť toľko spontánnych alebo polospontánnych múvmentov - možno by som plakal s nimi. Nu, ale dnes som už dosti inertný na takéto hovadsky spontánne akcie.

Môj pohľad je nasledovný:
- účelom demonštrácie je demonštrovať ten súcit za hrozný čin, čo najokatejšie a dojímavejšie
- a to preto, aby sa to navždy zapísalo do debilných západných hlavičiek
- a to preto, aby vždy vedeli, keď sa s tým bude argumentovať, prečo treba nové jednotky (už aj s tankami, lebo to je vraj najúčinnejšie proti teroristom) naostriť kadetade
- keď je človek takto emotívne doladený, nepríde mu nespravodlivé, keď sem-tam zlinčujú nejakých bradáčov v turbáne (v prvom kole, potom kľudne aj nebradáčov s čadorom) a podpália pár mešít - pravicoví extrémisti, pochopiteľne
- ale to je tiež hrozný čin, takže treba prenasledovať aj moslimských radikálov aj pravicových extrémistov.
- samozrejme to je iba prvá veľká demonštrácia (čo nechajú, v minulosti by aj boli viaceré, len vtedy sa ešte nehodili, takže ich demokrati zatrhli), tie ďalšie budú možno už akčnejšie
- prax ukazuje, že keď je nejaká podobná akcia, tak sa v tichosti v pozadí deje niečo dôležité, čo davy nemusia vedieť, veď výsledky uvidia aj tak. Momentálne sú to možno sfalšované grécke voľby (Syriza must die), podpis TTIP, čojaviem. V Moskve zase posilnili raketový obranný štít ďalšími S-400-kami.

Príčiny celého "teroristického aktu" sú podľa mňa:
- odvrátenie pozornosti od niečoho
- zhovadenie Hollanda, ktorý nebude zvládať situáciu (isto sa nájdu v jeho radoch nejakí dobre platení sabotéri, demokracia už tak funguje - nemôže existovať žiadna mocenská štruktúra bez toho, aby tam neboli "tehly") a ten istý dav ho pozajtra bude chcieť poslať do prdele. Sárközy sa už ozýva, a keď to šlo na Ukrajine, prečo by to neurobili aj vo Francúzsku, ak treba
- postupné zavedenie výnimočného stavu - akože nie zo dňa na deň, ale na montovanie kamier, posilnenie policajnej buzerácie a pod. to zatiaľ stačí (problém-reakcia-riešenie)
- ak ten mnou vyššie predpokladaný scenár platí, tiež podľa schémy problém-reakcia-riešenie zabijú dve muchy jednou ranou: problém (moslimský terror) sa už prejavil, bude na to reakcia (pravicoví extrémisti) a protireakcia a protiprotireakcia - na čo bude riešenie od vlády pritvrdenie voči obom (ale hlavne "náckom"), čo bežní ovčania s potleskom privítajú

Veru, taký som už neempatický sociopat. Hanbím sa.

baloo

akorát tu čítam správičku, že vo Francúzsku práve nariadili policajtom, aby si zrušili svoje profily na fasbúku + aby VŽDY MALI PRI SEBE ZBRAŇ, lebo teroristi mohli aktivovať "spiace bunky" ktoré sa zamerajú na policajtov + už do Paríže namašírovalo okrem x-tisíc policajtov aj 1100 vojakov. Zdroj Síenen. http://edition.cnn.com/2015/01/10/europe/charlie-hebdo-paris-shooting/in...

Ďalej:
- v rámci schengenského priestoru asi znova zavedú kontroly na hraniciach
- ministri vnútorností EU sa zhodli, že treba zaviesť evidenciu pasažierov leteckých spoločností

... a to len v rámci prvých 4-5 dní.

Náhodný okoloidúci

Plukovník v zálohe Aleksandr Žilin vyjadruje názor, že za streľbou môže byť záujem USA udržať si nadvládu nad Európou. Podľa neho mohla strelcov najať CIA s tým, že im prisľúbila únikovú cestu, ale podrazila ich a oznámila všetko Francúzom, ako "dôkaz" nutnosti spolupráce v "boji proti terorizmu", lebo inak...

http://www.kp.ru/daily/26328.2/3210517/

Ľubov

Včera sme videli ten európsky hnus a odporné farizejstvo v plnej paráde. Je mi z nich na zvracanie.Tak ma napadlo,čo si o tom myslí Depardie.Francúzsko je mŕtve,ale je mi to už jedno.Ako tu píšu aj iní.Držme sa ! " Nie sme priatelia,sme bratia " (Jon Stark- lavoboček,muž nočnej hliadky.Nočná hliadka ochraňuje ríšu a jej členovia prisahajú,že sa nezapoja do žiadnych občianskych vojen,ani do súperenia o trón)G.Martin-Súboj kráľov

nové