uvahy

Ešte k „argumentu“ o tom, ako Európa potrebuje osvieženie a zmultikultúrnenie.

Všetci píšu o Veľkej noci, chcem aj ja. V rámci multikulturalizmu to však nebude kresťanská Veľká noc, ono voľné pokračovanie pohansko-dionýzovských mýtov, ktoré je aj v aktuálnej Ježišovej verzii vnímané tak akosi mýticky i mysticky. Nie. Pozrieme sa - keď už v našich médiách, verejnoprávne nevynímajúc, máme tému židov na dennom poriadku - na pésach. Židovský sviatok má historizujúcu podobu, čo je vskutku židovské špecifikum. Predstavte si, že aj vy by ste mali také dačo.

Francúzske prezidentské voľby  sa budú konať 23. apríla a druhé kolo 7. mája 2017.

Pravdepodobnosť, že sa Marine Le Pen stane prezidentkou nie je zanedbateľná, ale nie je ani moc veľká. V prvom kole pravdepodobne prejde, ale v druhom budú proti nej voliť snobskí malomeštiaci (cirka tretina voličov) a farební cudzinci (cirka tretina voličov).

Na dotvorenie atmosféry už len kýble, mopy a chémia na báze chlóru chýbajú. Reč je o fotke, ktorá vďaka korporátnym agentúram Sionu "obletela svet". Je na nej konšternovaný americafirst kolektív, nepohodlne usadený v kumbáli pre upratovačky. Dvere stráži uniforma, aby sa nerozliezli ako šváby. Slávna fotografia má názov Trump sleduje americký útok na Sýriu.

 

Pred pár týždňami uverejnilo Smetisko článok, v ktorom prinieslo novú politicky korektnú myšlienku. Niektorí svetoví aktivisti totiž prišli na to, že máme zlý obraz sveta, v tomto prípade doslovne - zlý spôsob zobrazovania guľového glóbusu do roviny mapy.

Padol tu v rozprave taký pojem "nacistické podtóny v ĽSNS". Bol spomenutý celkom správne, lebo tak sa to akosi na verejnosti pociťuje, hlavne pod tlakom médií, že tá strana má naozaj také podtóny a že obsahuje nejaké prvky tzv. nacizmu. 

Raz, už je to tak strašne dávno, sme v práci viedli diskusiu o zmysle odporu proti komunizmu. Jeden kolega, ktorý nás vtedy zásoboval ilegálnymi materiálmi od Charty 77 a podobnými vtedy ukončil diskusiu emocionálnym postojom, že jemu je už všetko jedno, on síce vie že ide hlavou proti múru, ale je mu to skrátka jedno, lebo on má toho všetkého plné zuby a nemôže inak.
Podobné pocity sa ma zmocňujú keď v poslednom čase sledujem diskusie okolo divadelnej hry Natálka 

  

Vladimír Kuric

Keď mi kedysi Karel Kryl hovoril, že takmer nepozerá televíziu, lebo ju považuje za masový debilizátor, čo dokázali dlhodobé výskumy na Západe, nie veľmi sa mi chcelo uveriť mu. Najmä preto, že som v tom čase pracoval pre televíziu a zdalo sa mi, že scenáre, ktoré píšem, nikoho neoblbujú.

 

Americké bomby zabíjely. Pravda o bombardování území ČR na konci války 

 

Navrhujem premenovať Líbyu na Novú Libériu. Navrhujem tam zaviesť to najlepšie, čo máme.

Navrhujem pod patronátom EÚ zaviesť v tejto Novej Libérii demokratický a slobodný systém založený na zákonoch trhu.

V Libérii bude vládnuť absolútna rasová a genderová rovnosť. V prípade záujmu aj majetková rovnosť.

Každý bude mať absolútnu slobodu vyznania a slobodu slova.

Budú povolené všetky sexuálne smery, ktoré si len zmyslia a odhlasujú.

Moc korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne. Povedal nejaký Angličan. Je to v podstate len rozvinutá myšlienka istého Američana, ktorý tvrdí, že čo sa môže pokaziť, sa aj pokazí.

Kedysi aj náš pán premiér spomínali tretiu cestu. Ba dokonca sa mi čosi marí, že sa aj jeho strana jeden čas tak volala: Smer – tretia cesta. Už tú tretiu cestu nespomína, asi na ňu pod dojmom štedrých sponzorských darov po prvej ceste zabudol. (Alebo že by za to mohol ten diaľkovo ovládaný vypínač, ktorý mu namontovali na kardiostimulátor? Hm, keď už sme pri tom, ktovie kde má vypínač Merkelka...)

Ako nás informoval sobotňajší pochod v Bratislave - blíži sa výročie vzniku Slovenského štátu - 14. marec (1939).

V slovenskom politickom diskurze začínajú byť diskutované termíny a témy, ktoré ešte nedávno boli tabu. Napríklad predvčerom poslanec Milan Krajniak napísal článok, v ktorom sa zamýšľa nad tzv. "sionistickým sprisahaním", aby rýchlo dospel k záveru, že nič také nejestvuje.

 

Webom sa šíri vystúpenie predsedu policajných odborov Nemecka na politickom vzdelávacom fóre Rheinland-Pfalz, február tohto roku. Názov akcie bol Intgerácia 2017 - bilancia

Možeme skúsiť ukladať najlepšie formulácie, ktoré sa podarí hlavne v komentároch vytvoriť

Kde bolo, tam bolo, bola jedna krajina, v ktorej sa veľmi ťažko žilo. Veľa sa kradlo, prepadávalo, ba dokonca i vraždilo. Kedysi však horel v tej zemi oheň šťastia a hral dúhovými farbami. Kto si ním pripálil sviecu, priniesol radosť všade, kam dopadlo jej svetlo. A kto si ním zakúril v kachliach, mal doma teplo, pohodu a pokoj.

Tonnag
V úterý dvanáctého ledna 2016 jsem přijel domů z noční směny. Dal jsem si sprchu a u půl osmé ráno jsem šel spát. Ze spaní mne probudil zvláštní zvuk.

Nie je to len jednoduchá správa medzi udalosťami dňa. Je to udalosť, ktorá je na zamyslenie a ktorá odhaľuje celkové hranice morálky slovenskej spoločnosti.

Proč lidem na rase vůbec záleží?
Proč lidem záleží na tom, kdo jsou jejich příbuzní? Možná by na tom lidem záležet mělo, možná ne, nemíním zde však vést morální kázání. Na každý pád ale lidem na rase záleží, a proto je dopady této skutečnosti důležité pochopit.

Keďže v médiách je naozaj občas dobré dať priestor obom stranám, uverejňujeme článok z portálu Židovské noviny Delet.  Týka sa ošemetnej záležitoti okolo zákonom zakázaných tém, ale azda nám to všetkým trocha pomôže sa lepšie zorientovať vo veci.

Stránky