Rusi vstúpili do hry

Po Putinovom prejave v OSN, v ktorom ostro zaútočil na "vyvolenú" bandu, došlo dnes k priamemu zapojeniu ruských lietadiel do bojov v Sýrii.

Tento čin sám o sebe je výrazným novým fenoménom na svetovej šachovnici. Taká aktivita Ruska tu nebola už desaťročia. Vlastne nikdy.

V prvom rade som sa napríklad tu na videu mohol mnohokrát dozvedieť, že Allah akbar.

To som tiež veľmi rád, že to počujem v tomto kontexte. Plne súhlasim, Boh je väčší, väčší, ako my všetci. Konečne to začínajú chápať aj radikáli :)

Ale podobne vyplašená je aj anglosionistická mediálna odozva. Napriek tomu, že verejný prísun techniky trval pár týždňov, sú všetky anglosionistické média "prekvapené". Vážne tomu neverili.

A majú oprávnené obavy. Americká armáda bola varovaná, aby nezasahovala. Rusko má mandát od zákonnej a aj v OSN rešpektovanej vlády Sýrie. Zdá sa, že diabolský výtvor Daesh, by mohol ťažko utrpieť, a spolu s ním aj mnohí agenti CIA a Mossadu, ktori ho spoluvytvárali a riadili. Mohla by sa vytvoriť silná šiítska trojica Irán, Kurdi, Sýria. No, Kurdi zatiaľ nemajú štát, čo by sa tiež malo zmeniť. No proste hrôza.

Tak to uzavrime: škoda, ze nemáme video zachytavajúce, čo vykrikuje čierny človek v bielom dome. Ak máte niekto nejakú predstavu, dajte vedieť :)

 

 

 
Autor: 
téma: 
lebleu

"Som nútený poznamenať, že v posledných rokoch sa tento náš čestný a priamy prístup používa ako zámienka na obviňovanie Ruska z rastúcich ambícií. (Akoby tí, ktorí o tom hovoria, nemali vôbec žiadne ambície.) Podstata veci nie je v ambíciách Ruska, vážení kolegovia, ale v tom, že naďalej tolerovať vytvárajúcu sa situáciu vo svete už nie je možné."
V.V.P.

slaven1

Opravy:
- ako organizatorov si zabudol vymenovať minimálne ešte Londýn (MI6)
- Obama nie je čierny, skôr hnedý a on až tak o mnohom nerozhoduje

Luko

Podľa komentárov Bejamina Fulforda MI6 spolupracuje (dokonca aj Pentagon).
http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

Buheh

Nastala vzácna chvíľa, bratia a sestry, keď si človek môže bez výčitiek svedomia vychutnávať pocit zadosťučinenia a spravodlivej odplaty. Aspoň na chvíľu, tak si to užívajme naplno. Ktovie ako sa to celé vyvinie, nemajme ilúzie že odteraz už nastane raj na zemi a pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou.

Dokonca aj ja sám som zvedavý, ako sa USA zachovajú v situácii, v ktorej sú po prvýkrát vo svojej hanebnej histórii: že im niekto silný otvorene zmietol falošné karty zo stola.

Najbližšie dni bude odvšadiaľ znieť srdcervúci nárek, že Rusi bombardujú nie zlých teroristov, ale tých dobrých teroristov, ktorých strýčko Sam vycvičil za drahé peniaze na šírenie demokracie, lásky a humanity. No nech len obrezaní zmrdi bedákajú, nech skuvíňajú ako smradľaví kojoti, čím viac, tým lepšie! Vtedy budeme vedieť, že veci idú správnym smerom. Otázka je, či sa zmôžu aj na niečo iné, než len krokodílie slzy nad prekazeným darebáctvom a nekonečné klamanie.

qedstar

"nemajme ilúzie" ==> Zdieľam tvoje obavy, buheh. Musíme sa preto vytvralo snažiť, aby sa obavy nestali skutočnosťou... :). Chyba vo vedení je v tejto situácii neprípustná :). Zdravím, buheh :).

"No nech len obrezaní zmrdi bedákajú, nech skuvíňajú ako smradľaví kojoti, čím viac, tým lepšie!" ==> Ale no tak, buheh, toľko optimizmu? Nepísal si vyššie, že sa máme krotiť? Vieš ako zomiera rojko: zasmeje sa, rozskáče sa od radosti, a je po ňom. Takže ty teraz robíš victory dance. Za koho?

Šáríju nazývaš darebáctvom? Hm... Koľko mužov aj u nás by to bralo, keby konečne nemuseli byť otroci svojich manželiek, ale bolo by to naopak... :).

Luko

... srdce. Toľko peňazí do toho nasypali, toľko, teraz už asi zbytočného, úsilia tamojšej piatej (Sorosovej) kolóny a teraz im to ten "Zlý" Rus všetko začal kaziť.
A my sa z toho tu tešíme. Hanba nám! :-)

qedstar

Je mi ich ľúto. Takto pokaziť dobre pripravený plán na ovládnutie sveta. Nič z našich snov nebude... :(((.

Dusanbe

zavanul v zatuchnutej americkej cimre tzv. "boja proti terorizmu".
Dlho sme cakali, a konecne je to tu !

Uvidime, co z toho nakoniec bude - sam som zvedavy.
Ale najskor nic - neviem si predstavit, ako by Rusko dokazalo odvratit uprimnu a cielavedomu snahu USA a ich spojencov rozbordelizovat dalsiu krajinu na blizkom vychode...
Angazovanost Iraku a Iranu - ano, ale typujem taku obvyklu intenzitu pre tento kut sveta - takze ich pomoc vela nezavazi, cize Rusko na to ostane nakoniec same.
Nieco pobombarduje a ked bude jasne, ze dalej to uz nejde - vyda vyhlasenie o naplneni cielov a ukonceni akcii a presunie masiny domov. /to je prosim, optimisticky scenar/

Ale, rad sa budem mylit.

Zaujali ma dve veci:
- informacia, kde sa uvadza, ze Rusi maju v Syrii pomerne dost leteckej techniky, cca tucet SU-24, tucet SU-25, 10 kusov SU-27, 34 + podporne lietadla a vrtulniky.

- USA im pred akciou zamietli vyzvu na vyprazdnenie vzdusneho priestoru - toto je zrejme pravidlo aj do buducnosti - takze ruske sily budu operovat v priestore pod kontrolou USA letectva - to sa este moze stat vselico...
Aj ked, zrejme ani Amici nechcu riskovat priamu konfrontaciu.

To video vypada ako snimane prave v objekte ktory je aj na tomto videu /zabery z paluby utociaceho resp. podporneho alebo navadzacieho lietadla ci dronu/ :

http://www.rt.com/news/317101-russia-isis-strikes-intelligence/

lebleu

Ktovie, ako brať tie správy o čínskych lodiach a dokonca pešiakoch. Aspoň taký signál o jednote by mohli vyslať, teraz by sa už mohli osmeliť aj ďalší, uvidíme.
Každopádne si myslím, že Rusi vedia, čo robia. Postupujú logicky, najprv vyčistiť okolie, potom sa podať ďalej. Ešte sa máme na čo tešiť. Tá západonovinárska mantra o nemožnosti poraziť islamistov, resp. že je to na dlho, je teraz tuším ešte frekventovanejšia. Možno budú všetci prekvapení. Ak je to len trochu možné, želám Sýrčanom zastavenie toho svinstva.

Norman

sa teraz postupne bude meniť na mantru, že ISIS bola len taká neškodná nepodstatná banda amatérov.
Podľa postupu sýrskych (a prípadne kurdských, iránskych a iráckych síl sa bude význam podobného víťaztva zlahčovať.

Pripomeniem, že pás Irán, Kurdi, Sýria by uzatvoril aj labilné a pochybné Turecko, aby moc nešpekulovalo. A samozrejme, zamedzil by "útek utečencov" práve cez Turecko.
Turecko je, napriek jeho občasnej pozitívnej role, veľmi cudzí prvok na scéne. Ambície Európy v tomto smere neskončili rokom 1919. Predstava "konca histórie" je nezmysel, a to platí aj v globálnom meradle. Či sa nám to páči, alebo nie. A ešte viac bez ohľadu na to, či sa to nejakým turkom bude páčiť, alebo nie.

Norman

Objavili sa tvrdenia, že Rusi neničia postavenia ISIL, ale nejakých iných ozbrojených bánd v Sýrii.
Nuž, veď nejako si musia prebojovať cestu k tým Daešáckym kalifátnikom. :-) Step by step.

Vážne, fascinuje ma, ako trápne reaguje anglosionistická hazbara. Budeme sledovať, že im bude trvať dva tri dni, než vypracujú a rozošlú propagandistickú schému. Takí sú neflexibilní.

mino

najskor vykurili a vydymili pelechy "poradcov".
To zas bude kriku a zinscenovanych foto s malymi detmi.

baloo

pramálo bude zaujímať. Medzi nimi a západnými médiami je dosť vážna bariéra, nech kľudne kecajú západniari, čo chcú, ku nim sa to nedostane. Môžu akurát tak nás oblbovať.

Pre nich je dôležité práve to, že vykúrili najdôležitejšie centrály, čo borci doteraz budúvali a predsa nemôžu priznať, že tu a tam bolo zahynulo n+1 izzraelských, amerických, saudských alebo britských inštruktorov. Fakty sa rátajú, nie propagandistické kecy. Keďže je celý západ vyjavený z toho, že "voni fakt zaútočili" asi trafili do čierneho. A na to, že prednedávnom ešte Vladimir Vladimirovič hovoril, že priama ruská účasť v sýrskej veci je vylúčená, včera na prvý šup dostal súhlas dumy pre nasadenie vojsk. Nehovorilo sa síce, kde presne, ale buď v Sýrii a/alebo v Donbasse. Zrejme v Sýrii, takže doupratujú, čo ešte zostalo a obsadia takticky všetky tie uzly, kde doteraz trčali "inštruktori". Vot vsjo ribjata, iba pár dobre mierených náletov a všetko je ináč.

baloo

niečo iné, aj to len tak povrchne.

1) správa 1: dáky borec (Ban Ki Mun?) vyzýval, aby bola posilnená misia OSN v Sýrii
2) správa 2: USA veľkoryso ponúkli, že pre misie OSN poskytnú dvojnásobok doterajšieho počtu pískíprov (akože amerikánskych)

Ešteže nesúvisia.

Náhodný okoloidúci

Takéto správy sa dobre čítajú, len škoda, že sa tomu všetkému nedalo zabrániť už v zárodku. Koľko životov sa mohlo ušetriť, koľko starovekých pamiatok mohlo zostať vo svojej pôvodnej podobe. Ale možno to všetko bolo dobré aspoň na to, že svet si (možno) uvedomí do akých sračiek sa dostanú tí, na ktorých zamerajú svoju pozornosť USA a ich bábkovodiči. Byť nielen nepriateľom, ale aj priateľom USA je smrteľne nebezpečné.

A tu je zaujímavá správa o použitom bojovom prostriedku - zrejme išlo o protibunkrovú bombu.
http://leva-net.webnode.cz/news/proc-takova-hysterie-kolem-ruskych-vzdus...

http://leva-net.webnode.cz/news/syrie-on-line-vyber/

Aké možnosti majú "Daešania"?
1. bojovať za svoju vec do konca
2. zdrhnúť preč, najlepšie do hlúpej Európy, ktorá im dá štedré sociálne dávky
3. stratiť sa medzi civilným obyvateľstvom a dúfať, že sa na ich zločiny nepríde, prípadne čakať na príležitosť ako "spiaci agent"

Ešte čo sa týka terminológie, za "umiernenú opozíciu" môžem pokladať nanajvýš tie skupiny, ktoré bojujú o moc v poctivých voľbách, bez zbraní. Ak nie sú schopní získať moc a vládu voľbami a skúšajú to násilím a terorom, stávajú sa legitímnym terčom pre políciu aj pre armádu.

A po deratizácii Sýrie a prípadne aj Iraku by mohla prísť na rad Líbya.

Norman

Veru, neviem, či by u nás označili za "umiernenú opozíciu" chlapov, ktorí by okupovali pol Slovenska a zabíjali každého, kto mal niečo spoločné s vládou.
Umiernená opozícia ozbrojená ťažkými zbraňami, automatickými zbraňami a zabíjajúca koho chce a kedy chce... To tu ani za SNP nebolo.
Hm, kto toto schvaluje, dopúšťa sa zločinu, lebo doslovne podporuje ťažké násilie.

Želám všetkým bruselským politickým buzerantom čo najviac takej umiernenej opozície:)

Ale ešte by som dodal, že kým Rusi smerom na ISIS používajú ničiace zbrane, smerom na umiernenú opozíciu, samozrejme, používaju len a zásadne humanitárne bombardovanie. Nič iné.

Buheh

ISIL, to sú dobre vyzbrojené, zásobené a zo zahraničia organizované oddiely bojujúce proti Asadovej vláde. Úplne niečo iné je umiernená opozícia, ktorú na rozdiel od ISIL tvoria dobre vyzbrojené, zásobené a zo zahraničia organizované oddiely bojujúce proti Asadovej vláde. Tento rozdiel je do očí bijúci a nechcú ho vidieť len zarytí rusofili, xenofóbi a popierači.

Buheh

že ste navštívili stanovište ISIL, to budete poznať podľa hlbokého krátera od leteckej bomby. Naproti tomu stanovište umiernenej opozície ľahko spoznáte podľa hlbokého krátera od leteckej bomby.

Idril

Zoskupení, ktoré bojujú proti prezidentovi Asadovi, je veľké množstvo, avšak ich veľká časť je zjednotená do koalícií.:
- Slobodná sýrska armáda (al-Jaysh as-Sūrī al-Ḥurr)
- Front al-Nusrá
- Koalícia Islamský front
- Ostatné: Junud al-Sham“ (Vojaci Levantu) , Ansar Dine .......
Vsetky, ako aj s ich cielmi, uchylkami a s peknymi fotkami, najdete pod tymto linkom:
http://je-to-inak.livejournal.com/64197.html

Norman

originál popis:

Občianski aktivisti v Sýrii

No, takýchto aktivistov priviezli aj do Európy. To ma aj smiech prešiel.

qedstar

Budeme aj my jedného dňa trénovať takýto aktivizmus :).

baloo

presunú sa na iné bojište a tam budú bojovať či čo robiť za svoju či čiu vec či čo. Len dovtedy sú frajeri, kým pri hlasitom alahu akbááár môžu strielať do slabších. Akonáhle niekto vystrelí späť po povinnom alahuakbáre tiško porozmýšlajú či by nemohli urobiť oveľa viac pre Vec inde... Niekedy mám pocit, že arabština musí byť dosť jednoduchá, keď podaktorí borci všetky emócie dokážu vyjadriť touto jedinou vetičkou, či striela, či do neho strielajú, či vidí lietadlo alebo vzdialený výbuch - lebo ich svet sa v podstate skladá iba z takýchto podnetov.

qedstar

Môže byť. Za cudzie peniaze sa ľahko robí hrdina.

lebleu

Súčasná arabčina používaná súčasnými Arabmi naozaj je nemálo jednoduchá.

qedstar

Ale netrep. Isteže sa tomu dalo zabrániť v zárodku, len nikto nemal záujem. Preto sa tomu nezabránilo v zárodku. Mukli si za to môžu sami. Od***točili si svoje, a teraz môže prísť akože záchrana, keď už vedia, že majú riešiť veci v zárodku. Ale šíky nebeských anjelov zatiaľ zostávajú kľudné a nepripravujú sa na žiadnu ofenzívu.

Ľubov

to chcem naozaj tak veľa?

1488

v usáckej armáde ho majú od džona wejna

https://www.youtube.com/watch?v=yYQlYocoFzo

Ľubov

Tento kalendár,tak ak ste ho náhodou nevideli(ozaj len náhodou)

http://politikus.ru/articles/59460-kalendar-s-izobrazheniem-mirovyh-lide...

Ľubov

Tento kalendár,tak ak ste ho náhodou nevideli(ozaj len náhodou)

http://politikus.ru/articles/59460-kalendar-s-izobrazheniem-mirovyh-lide...

Buheh

ale ako realitu to už je ťažké aj komentovať, slová sú príliš slabé.

qedstar

Tí sa museli naallahovať ... :).

lecce

rusi maju zmysel pre jemmy humor
ak Ukrajina zacala v case hostovania olympiady, tak toto kolo v Syrii zacalo pocas hostovania osn stretnutia

Dusanbe

to Apple "jablcko" na tom obrazku ?!?

To bude najskor len zaber z reklamneho shot-u na novy i-Pad.....
Model urceny pre stredny vychod - pojde na dracku.